از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

آموزش ساخت NFT؛ ورود به دنیای جذاب توکن های NFT

اگر شما نیز به توکن‌های NFT علاقه‌مند شده‌اید و می‌خواهید تبدیل به یکی از افرادی شوید که توکن های خود را به هزاران و یا حتی میلیون‌ها دلار به فروش می‌رسانند، باید بگوییم که هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما نیز می‌توانید ساخت توکن NFT خود را آغاز کنید.

بله، قطعاً همانند هر فعالیت مالی دیگری به مقداری سرمایه و دانش و آموزش نیاز است، اما NFT محدود به سن و سال یا موقعیت جغرافیایی نیست و هرکسی می‌تواند در این بازار فعالیت داشته باشد. اما چگونه می‌توانیم اولین توکن خود را بسازیم و آن به فروش برسانیم؟

توکن NFT چگونه ساخته می‌شود؟

برای ایجاد NFT نیازی به دانش گسترده پیرامون فناوری بلاک چین و ارز‌های دیجیتال ندارید، اما مهم است قبل از شروع ایجاد توکن خود، ابزار‌های مورد نیاز مانند کیف پول ارزدیجیتالی را آماده کنید و با برخی مفاهیم ابتدایی مانند بلاک چین آشنا باشید.

پیش نیاز‌های NFT چندان پیچیده نیستند و حتی با گوشی موبایل نیز در دسترس شما هستند. به طور کلی فرآیند ایجاد توکن NFT از چهار بخش کلی تشکیل شده است:

  1. نصب و راه‌اندازی کیف پول ارزدیجیتال
  2. خرید مقداری اتریوم
  3. اتصال کیف پول به بازار NFT
  4. ایجاد و انتشار NFT

اولین گام در مسیر ایجاد NFT برای شما، ساخت یک آدرس کیف پول است که در آن ارزدیجیتالی که برای خرید، فروش و ایجاد NFT استفاده می‌شود را نگهداری کنید. امروزه صد‌ها کیف پول ارزدیجیتالی متنوع در دسترس شما است اما پیشنهاد می‌کنیم در همین ابتدای مسیر از کیف پولی استفاده کنید که بازار‌های NFT از آن پشتیبانی می‌کنند.

یکی از بهترین کیف پول‌های اتریومی متامسک نام دارد که به صورت تحت وب و یا برنامه موبایل امکان نصب و استفاده از آن وجود دارد.

در مرحله بعدی مقداری اتریوم خریداری کنید. دلیل این موضوع، کارمزد‌هایی است که باید برای ایجاد NFT خود پرداخت کنید و شما باید در کیف پول خود مقداری اتریوم داشته باشید تا هزینه ایجاد NFT را پوشش دهید. شما می‌توانید اتریوم خود را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد از سرمایکس خریداری کنید.

در مرحله نهایی، کافی است کیف پول خود را به یک بازار NFT مشهور و بزرگ جهانی متصل کنید. برای شروع، بازار Rarible می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. پس از اتصال کیف پول، همه چیز برای ایجاد اولین NFT شما آماده است.

بازار Rarible

بازار Rarible می تواند شروع خوبی برای ساخت و عرضه توکن های شما باشد.

کافی است اثر هنری شخصی یا فایل مورد نظر خود را با هر فرمتی که می‌خواهید، از جمله PNG,TXT,MP3 و یا حتی GIF آماده کنید و سپس مراحل انتشار NFT را در آن بازار دنبال کنید. اگر با این مراحل آشنا نیستید، می‌توانید آموزش انتشار NFT در بازار Rarible را مطالعه کنید.

آیا ساخت و فروش توکن NFT سودآور است؟

در حالی که مراحل ساخت و انتشار NFT پیچیده نیست، اما هزینه‌ها و کارمزد‌های بالایی برای ایجاد NFT وجود دارد که باید قبل از ساخت این توکن‌ها به آن توجه داشته باشید، مخصوصا به این دلیل که انتشار یک NFT هرگز به معنی فروش قطعی آن نیست. اکثر NFT‌های بازار به فروش نمی‌روند و حتی در صورت فروش، تنها کارمزد‌ها را جبران می‌کنند.

پس مهم است قبل از پرداخت هزینه‌ها و ایجاد NFT شخصی خود، شرایط خود و همچنین بازار را به دقت بررسی و تحلیل کنید.

در نهایت اگر ساخت و فروش NFT را مناسب شرایط خود ندیدید، می‌توانید همچنان با روش‌های متنوع و دیگری از این بازار کسب سود داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0