از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

آشنایی با مسابقات و فرصت های شغلی کلاهبرداری در بازار ارز دیجیتال

همانطور که در مقاله‌های گذشته آشنایی با روش‌های رایج کلاهبرداری توضیح دادیم، امروزه به روش‌های مختلفی در فضای ارز‌های دیجیتال کلاهبرداران در تلاش برای سرقت دارایی سرمایه‌گذاران هستند. اگر شما نیز از جمله سرمایه‌گذاران و فعالان بازار رمزارز هستید، مهم است با این روش‌ها آشنا باشید تا از دارایی‌های خود محافظت کنید. پس از بررسی روش‌های کلاهبرداری پامپ و دامپ، راگ پول و فیشینگ، امروز می‌خواهیم مسابقات و فرصت های شغلی را بررسی کنیم که ممکن است شما نیز با آن‌ها مواجه شوید. پس مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

روش های کلاهبرداری مسابقات و فرصت های شغلی

مسابقات و جوایز

یکی از روش هایی که اخیراً به طور گسترده دیده می‌شود، برگزاری مسابقات و اهدای هدایا است. در حالی که از مسابقات برای تبلیغات توسط صرافی‌ها و وبسایت‌های ارز دیجیتالی معتبر استفاده می‌شود، اما معمولاً جوایز این مسابقات معقول است و برای بدست آوردن آن باید فعالیت‌های مختلفی انجام داد.

اما در مسابقات تقلبی، همه برنده هستند و کافی است تا اطلاعات خود را ثبت کرده و جایزه خود را که معمولاً مبلغ بسیار بالایی است دریافت کنید. کلاهبرداران این مسابقات را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که صرفاً ظاهر یک مسابقه را دارند و در پس زمینه هیچ معیاری برای انتخاب برنده و جایزه‌ وجود ندارد. هدف از این مسابقات این است که کاربران برای دریافت جایزه، مبلغی را پرداخت کنند و یا اطلاعات مهم خود از جمله کلید خصوصی را در اختیار کلاهبرداران قرار دهند.

به عنوان مثال، چندی پیش یک وبسایت با نام و نماد مشابه وبسایت خبری و تحلیلی «Arzdigital» طراحی شد که به کاربران وعده جایزه دلاری می‌داد. افراد با توجه به اینکه این وبسایت از نام و نماد مشابه وبسایت مطرح ارزدیجیتال استفاده می‌کرد به آن اعتماد می‌کردند و برای دریافت جایزه خود، مبلغی را به دلیل “کارمزد تراکنش” به کیف پول کلاهبرداران واریز می‌کردند. پس از واریز، هدیه‌ای در کار نبود و سرمایه کاربر از دست می‌رفت.

پیشنهادات و فرصت‌های شغلی

در زمانی که به دنبال کار جدید هستید، ممکن است آگهی هایی را مشاهده کنید که مزایا و شرایط بسیار خوبی دارد، اما برای شروع باید به دلایل مختلفی از جمله هزینه آموزش، ثبت نام مقدماتی و موارد مشابه مبلغی را پرداخت کنید. اینگونه کلاهبرداری به صورت گسترده در حوزه کاری تایپ دیده می‌شود و در فضای ارز دیجیتال نیز وجود دارد.

فرصت های شغلی

به پیشنهادات شغلی که برای شروع کار نیازمند پرداخت هزینه هستند مشکوک باشید.

استخدام‌کنندگان جعلی معمولاً شرایط جذابی را با حقوقی بالا توصیف می‌کنند و پیش نیاز آن را صرفاً یک دوره آموزشی ساده معرفی می‌کنند. با این حال، آن‌ها از شما می‌خواهند که هزینه کمی را به صورت ارز دیجیتال بپردازید تا این کار و دوره آموزشی را شروع کنید و یا اطلاعات شخصی شما را برای افزودن به پایگاه داده جعلی شرکت از شما می‌گیرند، اطلاعاتی که می‌تواند شامل یوزرنیم و پسورد صرافی‌های ثبت نامی شما و یا کلید خصوصی کیف پول شما باشد.

برای در امان ماندن از مسابقات و فرصت های شغلی کلاهبرداری نکات ایمنی را جدی بگیرید

در بازار ارز‌های دیجیتال ده‌ها روش متنوع برای کلاهبرداری وجود دارد و در هنگام معاملات ارز دیجیتال همواره باید مراقبت فعالیت کلاهبرداران باشید. امیدواریم با رعایت نکات ایمنی، از سرمایه خود محافظت کنید و سرمایه‌گذاری پرسودی را در بازار جذاب ارز‌های دیجیتال تجربه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0