از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

با بهترین پروژه‌ها و برنامه‌های وب 3.0 برای سرمایه‌گذاری آشنا شوید

در حالی که تا تکامل و استفاده گسترده از وب 3.0 راه زیادی در پیش داریم، اما این مسیر مدتی است که شروع شده است و در حال حاضر شاهد فعالیت شرکت‌ها و پروژه‌های متنوعی با ویژگی‌های وب 3.0 و در تلاش برای ایجاد آینده اینترنت هستیم، اما بهترین پروژه‌ها و برنامه‌های وب 3.0 کدامند؟

فعالیت‌ها برای ادغام خدمات و انتقال فعالیت‌ها از وب 2.0 به وب 3.0 شروع شده است و توسعه‌دهندگان در تلاش هستند تا خدمات قدیمی را با تکنولوژی‌های جدید ترکیب کنند. خدماتی که قرار است غیرمتمرکزتر، ایمن‌تر و کارآمدتر از قبل عمل کنند.

اگر شما نیز می‌خواهید سرمایه‌گذاری در دنیای آینده اینترنت را زودتر از دیگران شروع کنید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید زیرا می‌خواهیم برخی از مهم‌ترین پروژه‌ها و برنامه‌های وب 3.0 مناسب سرمایه‌گذاری در سال 2022 را معرفی و بررسی کنیم.

بهترین برنامه‌ها و پروژه‌های وب 3.0 در سال 2022 کدامند؟

هلیوم (HNT)

هلیوم یک شبکه بلاک چینی است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند زیرساخت‌های غیرمتمرکز خود را در مقیاس مورد نیاز خود بسازند که به دستگاه‌های کم مصرف اجازه می‌دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و داده‌ها را از طریق شبکه‌ای متشکل از گره‌هایی به نام هات اسپات انتقال دهند. با وجود برخی محدودیت‌ها، شبکه‌ای غیرمتمرکز، ایمن و متعلق به خود کاربران با هلیوم امکان‌پذیر است.

فایل کوین (FIL)

فایل کوین یک شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز همتا به همتا است که در آن کاربران می‌توانند توکن بومی پلتفرم را با اجاره فضای هارد دیسک رایانه خود پاداش بگیرند. هر کسی می‌تواند یک تأمین‌کننده ذخیره‌سازی در شبکه Filecoin باشد، خواه شما یک فرد یا یک مرکز داده باشید، تنها چیزی که نیاز دارید دسترسی به اینترنت و فضای کافی دیسک است. هرچه فضای ذخیره بیشتری در اختیار شبکه Filecoin قرار دهید، کارمزد تراکنش‌ها و توکن‌های بیشتری می‌توانید کسب کنید.

پروژه فایل کوین

فایل کوین از جمله پروژه های شناخته شده اشتراک گذاری فایل با فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال است.

فایل کوین ذخیره‌سازی و دسترسی به فایل‌ها و داده‌ها را به شکلی غیرمتمرکز و ایمن تغییر فراهم کرده است که داده‌ها را سانسور نمی‌کند و دسترسی به فایل‌های آپلود شده را بدون محدودیت ارائه می‌دهد.

تتا (THETA)

تتا یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز است که به طور خاص برای پخش ویدیو ساخته شده است و خود را زیرساخت بلاک چینی وب 3.0 برای ویدیو، رسانه و سرگرمی معرفی می‌کند. یک رسانه ویدیویی غیرمتمرکز این امکان را به کاربران می‌دهد تا محتوای خود را بدون نگرانی پیرامون محدودیت‌ها و سانسور‌ها منتشر کنند، درآمد داشته باشند و از حفظ حریم خصوصی و مالکیت محتوای تولید شده خود اطمینان حاصل کنند که آن را تبدیل به یکی از بهترین برنامه‌ها و پروژه‌های وب 3.0 امروزه می کند.

بیت تورنت (BTT)

همانند فایل کوین، بیت تورنت از جمله دیگر پروژه‌های اشتراک‌گذاری غیرمتمرکز فایل است که از سال 2001 فعالیت خود را آغاز کرده است. با گسترش استفاده از فناوری بلاک چین و ارز‌های دیجیتال، نرم‌افزار بیت تورنت نیز با این فناوری ادغام شد و توکن خود را عرضه کرده است که بهبود کلی خدمات، افزایش کاربران و گسترش موارد استفاده از برنامه بیت تورنت را به همراه داشته است.

آیا سرمایه‌گذاری در وب 3.0 می تواند پرسود باشد؟

در حالی که استفاده عمومی و گسترده از خدمات وب 3.0 رواج پیدا نکرده است، اما امروزه بسیاری از کاربران اینترنت از این خدمات استفاده می‌کنند و به عنوان مثال بیت تورنت برای بسیاری از علاقه مندان بازی و فیلم نامی آشنا است.

قطعاً با رشد و گسترش استفاده از وب 3.0، آینده خوبی در انتظار پروژه‌های برتر و موفق خواهد بود و سرمایه‌گذاری با تحقیق و بررسی در این پروژه‌ها و توکن‌های آن‌ها می‌تواند سود خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0