از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

آشنایی با انواع توکن های ارز دیجیتال

ارز‌های دیجیتال در راستای دستیابی به هدف پذیرش عمومی و گسترش در سطح جهان، امروزه برای نیاز‌های متنوع تجاری و عمومی راه حل ارائه داده‌اند. موضوعی که باعث شده است تا در این بازار شاهد تنوع بالای توکن‌های ارز دیجیتال باشیم و هر دسته با اهداف و ویژگی‌های منحصر به فرد خود فعالیت می‌کنند.

این تنوع بالای ارز دیجیتال، باعث شده است تا در بازار پرنوسان ارز‌های دیجیتال سرمایه‌گذاران طیف وسیعی از گزینه‌ها را در اختیار داشته باشند و با توجه به شرایط خود، در بهترین پروژه و توکن‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

در ادامه این مقاله می‌خواهیم برخی از مهم‌ترین دسته‌های ارز دیجیتال را بررسی کنیم. آشنایی با این دسته‌ها می‌تواند اطلاعات بسیار مهمی باشد و به سرمایه‌گذاری شما در بازار ارز‌های دیجیتال کمک کند.

انواع توکن‌های دیجیتالی کدامند؟

توکن‌های رمزارز، دارایی‌های دیجیتالی هستند که در اکوسیستم یک بلاک چین عرضه می‌شوند و در این شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این توکن‌ها برای فعالیت‌های مختلفی در بلاک چین‌ها کاربرد دارند و نقش مهمی در فعالیت، رشد و محبوبیت پلتفرم‌های بلاک چینی ایفا می‌کنند.

هر توکن براساس کاربرد‌های خود ویژگی‌های منحصر به فردی دارد؛ با این حال مهم است توجه داشته باشید که هر توکن تنها به یک دسته منحصر به فرد تعلق ندارد و ممکن است یک توکن کاربرد‌های مختلفی داشته باشد و در نتیجه در چندین دسته قرار بگیرد.

  1. توکن پلتفرم

توکن‌های پلتفرم از زیرساخت‌های بلاک چین برای ارائه برنامه‌های غیرمتمرکز برای مصارف مختلف استفاده می‌کنند. به عنوان مثال ارز دیجیتال دای در حالی که یک استیبل کوین است، اما در دسته توکن پلتفرم نیز قرار می‌گیرد زیرا در بلاک چین اتریوم ساخته شده است و خدمات خود را به کمک این بلاک چین ارائه می‌دهد.

توکن‌های پلتفرم از ویژگی‌های بلاک چینی که در آن ایجاد شده‌اند بهره‌مند می‌شوند و امنیت بالا و توانایی پشتیبانی از فعالیت‌های معاملاتی را کسب می‌کنند.

  1. توکن امنیتی

کاربرد اصلی توکن امنیتی، اثبات و احراز هویت افراد به صورت دیجیتالی می‌باشد. از این توکن‌ها امروزه برای موارد مختلفی مانند املاک و مستغلات، تجهیزات، فاکتور‌های تجاری، سهام و دیگر موارد مشابه استفاده می‌شود و ارزش توکن امنیتی مستقیماً به ارزش دارایی گره خورده است؛ هرچه ارزش دارایی با ارزش‌تر باشد، توکن نیز ارزشمند‌تر می‌شود.

  1. توکن معاملاتی

توکن‌های معاملاتی برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌شوند و از آن‌ها به عنوان یک دارایی برای مبادله با کالا و خدمات استفاده می‌شود. این توکن‌ها اغلب مانند ارز‌های سنتی عمل می‌کنند و با استفاده از فناوری بلاک چین، مزیت‌های مختلفی مانند سرعت بیشتر تراکنش‌ها و کارمزد کمتر را ارائه می‌دهند.

  1. توکن کاربردی

این توکن‌ها در یک پروتکل موجود ادغام می‌شوند و برای دسترسی به خدمات مختلف آن پروتکل کاربرد پیدا می‌کنند. این توکن‌ها همانند توکن‌های امنیتی برای سرمایه‌گذاری و نوسانات قیمتی ایجاد نمی‌شوند، اما همچنان می‌توان از آن‌ها برای پرداخت هزینه خدمات در اکوسیستم خاص خود استفاده کرد.

توکن های کاربردی

توکن های کاربردی در کارکرد و دسترسی به خدمات شبکه های بلاک چینی اهمیت بسیاری دارند.

  1. توکن‌های حاکمیتی

با رشد و گسترش برنامه‌های غیرمتمرکز، این برنامه‌ها برای مدیریت و توسعه برنامه‌های خود به سیستمی برای مدیریت به شکل غیرمتمرکز نیازمند بودند. به همین دلیل توکن‌هایی به نام توکن‌های حاکمیتی ایجاد شد که به دارندگان آن در تصمیمات و تغییرات شبکه حق رأی و مشارکت می‌دهد.

کدام نوع توکن ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بهتر است؟

هر دسته ارز‌های متنوع خود را دارد که هرکدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. به همین دلیل نمی‌توان با قاطعیت مشخص کرد که کدام دسته بهتر است. پیشنهاد می‌کنیم قبل از سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، تحقیق و بررسی‌های خود را داشته باشید و موارد مختلف فاندامنتال و تکنیکال هر ارز را بررسی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0