از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

بیمه ارز دیجیتال چیست؟

سرمایه‌گذاری در بازار ارز‌های دیجیتال یک نوع سرمایه‌گذاری پرریسک شناخته شده است و دلیل خوبی برای آن وجود دارد. ارز‌های دیجیتال با توجه به ماهیت خود و براساس عرضه و تقاضا نوسانات قیمتی تجربه می‌کنند و این نوسانات قیمتی برخی زمان‌ها می‌تواند بسیار شدید باشد. به همین دلیل سرمایه گذاران از برخی ابزارها و خدمات مانند بیمه ارز دیجیتال استفاده می کنند.

تا به امروز در حالی که بسیاری از ارز‌های موفق شده‌اند تا در مدت زمان کوتاهی جهش شدید قیمتی داشته باشند و سود خوبی را نصیب سرمایه‌گذاران کنند، اما همچنین به طور مداوم شاهد سقوط‌های قیمتی و از بین رفتن برخی از ارز‌های دیجیتال و پروژه‌های بلاک چینی هستیم.

اگر شما نیز از علاقه مندان سرمایه‌گذاری و خرید ارز‌های دیجیتال هستید، این ریسک همواره متوجه شما خواهد بود و در این بازار غیرقابل پیش‌بینی و پرنوسان، هر لحظه احتمال سقوط قیمت‌ها وجود خواهد داشت. موضوعی که اهمیت بیمه را به خوبی نشان می‌دهد.

بیمه ارز دیجیتال چیست؟

بیمه ارز دیجیتال به طور کلی همانند بیمه‌های معمولی و سنتی عمل می‌کند و از سرمایه کاربران در برابر خطرات و حوادث مختلفی مانند هک شدن کیف پول و سرقت ارز‌ها محافظت می‌کند. امروزه پلتفرم‌های مختلفی خدمات بیمه را ارائه می‌دهند و شما با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را تهیه کنید.

به طور کلی در صرافی‌های ارز دیجیتال دو نوع بیمه وجود دارد، بیمه اول تنها مختص خود صرافی است و ذخایر و دارایی‌های صرافی را پوشش می‌دهد. اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال محبوب جهانی از این نوع بیمه استفاده می‌کنند تا در صورت سرقت دارایی‌ها و یا رخ دادن مشکلات امنیتی، بیمه ضرر ایجاد شده را جبران کند.

بیمه ارز دیجیتال صرافی

امروزه تقریبا تمامی صرافی های بزرگ جهانی از خدمات بیمه استفاده می‌کنند.

با این حال این نوع بیمه تضمینی برای بازگشت وجوه کاربران نیست و پرداخت غرامت به کاربران برعهده خود صرافی خواهد بود. به همین دلیل نوع دیگری از بیمه نیز ارائه می‌شود که بیمه شخصی کاربران است. کاربرانی که این نوع بیمه را بخواهند، می‌توانند از پلتفرم‌های مختلفی استفاده و دارایی‌های خود را در صرافی‌ها بیمه کنند.

این نوع بیمه تنوع بالایی دارد و کیف پول صرافی‌های مختلفی مانند بایننس در آن‌ها پشتیبانی می‌شود. با این حال لازم به ذکر است که همانند بیمه‌های سنتی، در این نوع بیمه نیز باید هزینه‌های مورد نیاز را بپردازید که می‌تواند در بازه‌های ماهیانه و یا سالیانه پرداخت شود.

با توجه به این هزینه، معمولاً نهنگ‌ها و یا سرمایه‌گذاران بزرگ بازار از این نوع بیمه استفاده می‌کنند و این بیمه‌ها چندان مناسب سرمایه‌گذاران خرد بازار نیستند.

جمع‌بندی

بیمه ارز دیجیتال مزایای بسیاری دارد و می‌تواند خیال شما را در هنگام سرمایه‌گذاری در بازار راحت کند. با گسترش بازار ارز‌های دیجیتال و محبوبیت معاملات این دارایی‌ها، پیش‌بینی می‌شود شاهد رشد بیشتر پلتفرم‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه باشیم و بیمه ارز دیجیتال در اختیار سرمایه‌گذاران بیشتری قرار بگیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0