از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

ارز‌های دیجیتال با توجه به اینکه به شکل غیرمتمرکز فعالیت می‌کنند، برای ادامه فعالیت و ارائه خدمات نیازمند یک پروتکل فعالیت هستند. امروزه پروتکل‌های مختلفی وجود دارد و اثبات کار (POW) از جمله محبوب‌ترین آن‌ها است. پروتکلی که بیت کوین از آن استفاده می‌کند و استخراج ارز دیجیتال، بخش مهمی از امنیت و محبوبیت امروزه آن را تشکیل داده است. پروتکل ارز دیجیتال در واقع مجموعه‌ای از قوانین و کد است که مسیر و فعالیت ارز دیجیتال را مشخص می‌کند. به عنوان مثال، بیت کوین موجودی محدود 21 میلیونی دارد و برای توزیع این توکن‌ها، فرآیند استخراج در شبکه پیاده‌سازی شده است.

استخراج ارز دیجیتال فرآیندی برای ایجاد کوین‌های دیجیتال جدید است. این فرآیند شامل حل پازل‌ها و معاملات پیچیده، اعتبارسنجی تراکنش‌ها و افزودن آن‌ها به دفتر کل توزیع شده بلاک چین است.

استخراج ارز دیجیتال چیست و چرا مهم است؟

به این معنی که هرکسی می‌تواند بیت کوین خود را بدست آورد، اما برای بدست آوردن بیت کوین باید معاملات پیچیده ریاضی حل شود. در حالی که در سال‌های ابتدایی فعالیت بیت کوین ماین ارز دیجیتال و بدست آوردن کوین‌های جدید چندان پیچیده و نیازمند سیستم‌های قدرتمند نبود، اما امروزه با افزایش استفاده از بیت کوین و گسترش جهانی این ارز دیجیتال، استخراج به فرآیندی پیچیده تبدیل شده است و به دستگاه‌های پیشرفته و گران قیمت نیاز دارد.

اما استخراج ارز دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟ از آنجایی که هرکسی می‌تواند از شبکه‌های بلاک چینی استفاده کند، نیاز به سیستمی بود تا تراکنش‌ها اعتبارسنجی شوند. موضوعی که اعتبار شبکه را بالا می‌برد و از تراکنش‌های تقلبی جلوگیری می‌کند، که در نهایت امنیت شبکه را افزایش می‌دهد. اما چه کسی می‌تواند تراکنش‌ها را تأیید کند؟

در اینجا است که ماینر‌ها فعالیت خود را شروع می‌کنند و با حل معاملات، تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند و در ازای آن پاداش می‌گیرند.

در واقع در شبکه‌های با فرآیند اثبات کار (POW)، استخراج ارز دیجیتال پایه و اساس فعالیت شبکه است و ایجاد کوین‌های جدید، تأیید تراکنش‌ها و ثبت تراکنش‌ها در بلاک چین به این روش انجام می‌شود.

استخراج‌کنندگان و ماینر‌ها در سراسر جهان می‌توانند با دستگاه‌های خود تراکنش‌های شبکه را پردازش کنند و با تأیید و ثبت تراکنش‌ها، پاداش دریافت کنند. این پاداش همان کوین‌های جدیدی است که به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

تأیید تراکنش‌ها با حل معاملات ریاضی پیچیده انجام می‌شود و به قدرت محاسباتی قدرتمند و تجهیزات حرفه‌ای نیاز دارد. سختی شبکه، هش ریت، سود، میزان برق و هزینه مصرفی از جمله مواردی هستند که به طور مستقیم بر ماینر‌ها تأثیر می‌گذارد و این موارد در هر شبکه و هر ارز دیجیتال مختلف است.

دستگاه های ماینینگ ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین به دستگاه های مخصوص نیازمند است

آیا ماین ارز دیجیتال سودآور است؟

نکته جالب پیرامون استخراج ارز دیجیتال این است که هرکسی می‌تواند آن را انجام دهد. کافی است دستگاه‌های ماینر خود را راه‌اندازی کنید و با اتصال به شبکه فرآیند استخراج را انجام دهید. استخراج ارز دیجیتال امروزه در سراسر جهان انجام می‌شود و می‌تواند سودآوری خوبی برای شما داشته باشد.

هرچند برخی موارد مانند سختی شبکه، قیمت کوین‌ها و هزینه برق می‌تواند در این سرمایه‌گذاری تأثیرگذار باشد و منجر به کاهش یا افزایش سود شما شود. پس مهم است قبل از هرچیز به طور کامل تحقیق و بررسی خود را انجام دهید و سپس در فعالیت استخراج ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید.

در نهایت استخراج ارز دیجیتال تنها یکی از ده‌ها روش مختلف سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز است و اگر این روش مناسب شما نبود، می‌توانید از روش‌های مختلف دیگر مانند ترید و یا هودل ارز دیجیتال استفاده کنید.


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/templates/mweb_single_layout.php on line 112

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/templates/mweb_single_layout.php on line 113

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/templates/mweb_single_layout.php on line 114
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0