از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

استیکینگ چیست؟ با روش سرمایه‌گذاری استیکینگ آشنا شوید

اگر شما نیز به سرمایه‌گذاری در بازار ارز‌های دیجیتال علاقه‌مند هستید، مهم است با عبارت‌ها و اصطلاحات این بازار آشنا باشید؛ یکی از پراستفاده‌ترین آن‌ها استیکینگ نام دارد. استیکینگ ارز دیجیتال روشی است که بسیاری از ارز‌های دیجیتال با استفاده از آن تراکنش‌های شبکه را تأیید می‌کنند و به کاربران خود اجازه می‌دهند تا با دارایی‌های خود پاداش بدست آورند.

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟

استیکینگ ارز دیجیتال فرآیندی است که در آن، شما دارایی‌های رمزارزی خود را در اختیار شبکه بلاک چین قرار می‌دهید تا شبکه با استفاده از دارایی‌های ارز دیجیتالی شما، تراکنش‌ها را تأیید کند و امنیت را افزایش دهد؛ شبکه نیز در ازای این کمک به شما پاداش می‌دهد.

شبکه‌های بلاک چینی به انواع مختلفی فعالیت می‌کنند و یکی از مکانیزم‌های آن‌ها، اثبات سهام نام دارد. اثبات سهام روشی است که شبکه بلاک چینی برای فعالیت‌های خود به استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال وابسته نیست و در عوض فعالان و اعتبارسنج‌ها با استیکینگ در شبکه مشارکت می‌کنند.

استیکینگ می‌تواند راهی عالی برای کسب سود افرادی باشد که دارایی‌های ارز دیجیتالی خود را به صورت طولانی مدت می‌خواهند نگه داری کنند. زیرا به روشی امن می‌توانید دارایی‌های غیرفعال خود را در اختیار شبکه‌های بلاک چینی قرار دهید و در مدت زمانی که تعیین شده است سود پایدار دریافت کنید.

شما برای استیکینگ نیازمند قفل کردن دارایی‌های خود هستید، در حالی که شما همچنان مالک توکن‌های خود هستید اما نمی‌توانید در این مدت زمانی ارز‌های دیجیتال خود را خارج و یا به فروش برسانید. همانند سپرده‌های بانکی، قفل کردن دارایی‌های ارز دیجیتالی در شبکه‌های بلاک چینی در مدت زمان‌های مختلفی انجام می‌شود و هرچه زمان بیشتر باشد سود شما نیز بیشتر خواهد بود.

هرچند لازم به ذکر است که برخی پلتفرم‌ها این امکان را به شما می‌دهند تا هر زمان که بخواهید دارایی‌های خود را برداشت کنید، اما معمولاً این پلتفرم‌ها سود کمتری را به شما می‌دهند.

همچنین مهم است بدانید که در استیکینگ ارز دیجیتال تعداد توکن‌ها اهمیت دارد نه ارزش آن‌ها، معمولاً شبکه‌ها برای استیکینگ تعداد مشخصی توکن درخواست می‌کنند و در عوض به شما نیز توکن پاداش می‌دهند.

چگونه استیکینگ ارز دیجیتال را شروع کنیم؟

سودآوری استیکینگ

استیک ارزهای دیجیتال می تواند سود خوبی برای هولدرهای رمزارز داشته باشد.

برخی ارز‌های دیجیتال با توجه به اینکه مکانیزم اثبات سهام دارند، گزینه استیکینگ را در اختیار شما قرار می‌دهند. از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توانیم به اتریوم اشاره کنیم که گزینه‌های متنوعی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده است.

اما استیکینگ ارز دیجیتال در شبکه‌ها و تبدیل شدن به یک اعتبارسنج می‌تواند نیازمند مقدار زیادی توکن باشد که برخی زمان‌ها به سرمایه زیادی نیازمند است.

اگر شما نمی‌خواهید سرمایه زیادی را قفل کنید، می‌توانید از استخر‌های استیکینگ استفاده کنید. در این استخر‌ها شما این امکان را دارید تا با هر میزان توکن، در فرآیند استیکینگ مشارکت داشته باشید و با توجه به میزان توکن‌های خود پاداش دریافت کنید. امروزه استخر‌های استیکینگ مختلفی برای بسیاری از ارز‌های دیجیتال عرضه شده است که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند.

آیا استیکینگ روش مناسبی برای کسب سود است؟

اگر ترید بلد نیستید و یا علاقه‌ای به خرید و فروش مداوم ارز‌های دیجیتال ندارید، استیکینگ می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. زیرا روش سرمایه‌گذاری استیکینگ به هودل مرتبط است و هودل انتخاب بسیاری در این بازار است، استیکینگ این امکان را به شما می‌دهد تا علاوه بر هودل کسب سود نیز داشته باشید و مقدار دارایی‌های خود را افزایش دهید.

هرچند استیکینگ همانند دیگر روش‌ها در بازار ارز‌های دیجیتال، ریسک‌های خود را دارد و مهم است قبل از سرمایه‌گذاری با این ریسک‌ها و خطراتی که استیکینگ دارد آشنا باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0