از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

ترید ارز دیجیتال چیست؟

اگر در بازار ارز دیجیتال تازه کار و به عنوان یک سرمایه‌گذار به دنبال فرصت‌های جدید بازار هستید، ترید ارز‌های دیجیتال می‌تواند گزینه جذابی برای شما باشد. با توجه به نوسانات قیمتی زیاد دارایی‌های دیجیتال، بسیاری از سرمایه‌گذاران با ترید رمزارز در تلاش هستند تا از این نوسانات قیمتی به سود برسند و برخی حتی ترید ارز دیجیتال را به عنوان یک شغل انتخاب کرده‌اند. اما ترید به چه معنا است؟

با ترید ارز دیجیتال آشنا شوید

ترید به خرید و فروش یک دارایی و کسب سود از نوسانات قیمتی آن گفته می‌شود. در ترید، هدف سرمایه‌گذار خرید ارز دیجیتال در پایین‌ترین قیمت و فروش در بالاترین قیمت بازه مشخص شده است. برخی ترید‌ها روزانه انجام می‌شوند و این بدان معنی است که فرآیند خرید و فروش در یک روز تکمیل می‌شود. برخی دیگر از ترید‌ها بازه زمانی بیشتری دارند و ممکن است بین زمان خرید و فروش چند هفته و حتی تا چند ماه فاصله ایجاد شود.

حتماً تا به امروز نام بیت کوین را شنیده‌اید، محبوب‌ترین ارز دیجیتال بازار که در سال 2009 عرضه شده است. طی چند سال گذشته بیت کوین از 1 هزار دلار به بیش از 68 هزار دلار رسیده است و هر فردی که در سال‌های ابتدایی بیت کوین خریداری و تا امروز آن را نگهداری کرده بود احتمالاً به یکی از میلیونر‌های جهان تبدیل شده است.

اما هولد طولانی مدت ارز‌های دیجیتال برای بسیاری گزینه مناسبی نیست زیرا دقیقاً مشخص نیست که چه زمان ارزش ارز دیجیتال افزایش پیدا می‌کند. همچنین بازار همواره صعودی نیست و در بازار ارز‌های دیجیتال همانند هر بازار مالی دیگری، زمان‌های کاهش قیمت و یا نوسانات کم قیمتی وجود دارد. زمان‌هایی که جذابیت و سود هولد ارز‌های دیجیتال کاهش پیدا می‌کند.

به همین دلیل است که ترید می‌تواند گزینه بهتری برای سرمایه‌گذاران باشد، زیرا مدیریت سرمایه در ترید ارز دیجیتال راحت‌تر است و همچنین حتی در زمان بازار‌های نزولی نیز امکان استفاده از این روش سرمایه‌گذاری وجود دارد.

قبل از شروع ترید ارز دیجیتال فراموش نکنید

در ترید، از نوسانات قیمتی کوتاه مدت ارز‌های دیجیتال استفاده می‌شود. به همین دلیل ضروری است که تریدر‌های بازار توانایی مطالعه روند بازار، تحلیل و پیش‌بینی قیمت‌ها را داشته باشند. در غیر این صورت معاملات ترید ممکن است با ضرر بسته شود.

پیش نیاز ترید

ترید ارز دیجیتال ممکن است فعالیت بسیار زمان بری باشد.

در مقایسه با هولد، ترید ارز دیجیتال روش پیچیده‌تری است زیرا باید به صورت مداوم معاملات انجام شوند و هر تغییر کوچکی در قیمت‌ها اهمیت پیدا می‌کند. اگر شما نیز می‌خواهید به عنوان یک تریدر در بازار فعالیت داشته باشید، در ابتدا باید مهارت‌های پیش نیاز ترید را فرا بگیرید. دانستن روش‌های تحلیلی فنی و بنیادی، شناسایی ارز‌های پرپتانسیل بازار و داشتن زمان و علاقه از جمله پیش نیاز‌هایی است که هر تریدر موفق بازار باید آن‌ها را داشته باشد.

ترید ارز دیجیتال در حالی که می‌تواند بسیار سودآور باشد، اما ریسک بالایی نیز دارد و پیشنهاد می‌کنیم پس از تکمیل تحقیق و بررسی‌های شخصی خود این مسیر سرمایه‌گذاری در بازار ارز‌های دیجیتال را شروع کنید.

در صورتی که ترید را گزینه مناسبی برای خود نمی‌دانید و یا زمان مورد نیاز آن را در اختیار ندارید، ناامید نشوید زیرا روش‌های دیگری برای سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز وجود دارد. یکی از آن‌ها، هودل یا هولد است که روش بسیار ساده‌تری نسبت به ترید است. در نهایت می‌توانید با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0