از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

کیف پول ارزدیجیتال چیست؟ انواع کیف پول ارزدیجیتال

همانطور که از نام آن پیداست، ارز دیجیتال ماهیت دیجیتالی دارد و همانند ارزهای فیات یا دارایی های با ارزش مانند طلا امکان نگهداری آنها در یک گاو صندوق، کیف پول و یا به هر شکل فیزیکی دیگر وجود ندارد. ارزهای دیجیتال تنها در بلاک چین وجود دارند و ما نمی توانیم آنها را لمس کنیم.

با این حال، طبیعی است که کاربران ارزدیجیتال نیازمند راهی هستند که ارزهای خود را نگهداری و منتقل کنند و آمار موجودی و تراکنش های خود را داشته باشند.

کیف پول های ارزدیجیتال که به آنها والت نیز گفته می شود، راهی را برای کاربران فراهم می کنند تا ارزهای دیجیتال خود را نگهداری کنند و حساب خود را مدیریت کنند. این کیف پول ها همچنین همانند حساب های بانکی سنتی کاربران را قادر می سازند تا ارزهای دیجیتال را ارسال و دریافت کنند.

چرا به کیف پول ارزدیجیتال نیاز داریم؟

فرض کنید تنها با پول نقد می توانستید کالا خریداری و هزینه ها را پرداخت کنید، قطعا این موضوع منجر به دشواری و محدود شدن پرداخت های شما می شود. حساب ها و کارت های بانکی امروزه این امکان را برای ما فراهم کرده اند تا موجودی خود را در محیطی امن نگه داری کنیم و در هر زمان و در هر فروشگاهی به راحتی از این موجودی استفاده کنیم.

کیف پول های ارزدیجیتال نیز همانند این حساب های بانکی هستند و این امکان را برای افراد و شرکت های فعال ارزدیجیتال فراهم کرده اند تا در هر زمان به راحتی موجودی رمزارز خود را منتقل و یا از آن برای پرداخت ها استفاده کنند، پس کاملا مشخص است که وجود و استفاده از این کیف پول ها همانند حساب های بانکی بسیار مهم است.

انواع کیف پول های ارزدیجیتال

انواع کیف پول ارزدیجیتال

امروزه انواع مختلفی از کیف پول های ارزدیجیتال در بازار عرضه شده است.

دو دسته اصلی کیف پول های ارزدیجیتال کیف پول گرم و کیف پول سرد نام دارند. کیف پول های گرم همواره به اینترنت متصل هستند، در صورتی که کیف پول های سرد تنها در مواقع لازم به اینترنت متصل می شوند.

کیف پول های سخت افزاری و کیف پول های کاغذی از جمله کیف پول های سرد هستند که این امکان را به کاربران می دهند تا دارایی های خود را به شکل فیزیکی نگهداری کنند.

این کیف پول ها امنیت حداکثری دارند زیرا تنها راه دسترسی به دارایی ها، بدست آوردن کیف پول فیزیکی است و امکان هک آنها وجود ندارد. اما باید این کیف پول ها خریداری شوند و معمولا دسترسی و استفاده از آنها نسبت به کیف پول های گرم سخت تر است.

کیف پول های نرم افزاری، موبایل، صرافی و تحت وب در دسته کیف پول های گرم قرار می گیرند. در حالی که برخی خطرات مانند هک دارایی ها این نوع از کیف پول ها را تهدید می کند، اما این کیف پول ها رایگان هستند و دسترسی و استفاده از آنها آسان است.

کدام کیف پول را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین کیف پول ارزدیجیتال به نحوه فعالیت و نیازهای شما بستگی دارد. اگر شما تریدر ارزدیجیتال هستید و به طور مداوم معاملات رمزارز را انجام می دهید، کیف پول های صرافی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود، زیرا دسترسی و استفاده از آنها آسان و سریع است.

از بهترین کیف پول های صرافی، می توانیم به کیف پول صرافی سرمایکس اشاره کنیم که امکان انجام معاملات و انتقال صدها ارزدیجیتال متنوع را برای کاربران فراهم کرده است.

در سمت مقابل اگر می خواهید در طولانی مدت ارزهای دیجیتال خود را نگهداری کنید و معمولا خرید و فروش ارزهای دیجیتال را انجام نمی دهید، کیف پول های سخت افزاری می توانند گزینه مناسبی باشند زیرا دیگر نیازی به نگرانی پیرامون حملات هک ندارید.

بهترین کیف پول های سخت افزاری، لجر (Ledger) نام دارند.

در نهایت اگر به طور مداوم از وبسایت ها و پلتفرم های مختلف غیرمتمرکز و دیفای استفاده می کنید، کیف پول های تحت وب و نرم افزاری می تواند بهترین انتخاب شما باشد. زیرا اکثر برنامه های غیرمتمرکز از این کیف پول ها پشتیبانی می کنند که در نهایت منجر به دسترسی راحت تر شما به خدمات غیرمتمرکز می شود.

متامسک (MetaMask) و تراست والت (Trust Wallet) از جمله بهترین کیف پول های این دسته هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0