از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

نهنگ ارز دیجیتال چیست و چرا مهم است؟

در بازار ارز‌های دیجیتال اصطلاحات و عبارت‌های مختلفی وجود دارد که ممکن است شما نیز آن‌ها را شنیده باشید. یکی از محبوب‌ترین این عبارت‌ها، نهنگ است. نهنگ‌هایی که تعداد زیادی ارز دیجیتال در اختیار دارند و حتی می‌توانند در قیمت ارز دیجیتال نیز تأثیر‌گذار باشند. بسیاری از تریدر‌های ارز دیجیتال فعالیت نهنگ‌ها را به دقت بررسی می‌کنند و از میزان خرید و فروش آن‌ها می‌توان به اطلاعات مفیدی دست یافت.

نهنگ در بازار ارز دیجیتال به چه معناست؟

نهنگ‌های ارز دیجیتال، افراد یا نهاد‌هایی هستند که مقدار زیادی از یک ارز دیجیتال خاص را نگهداری می‌کنند. به طور کلی، نهنگ ارز دیجیتال به کسی گفته می‌شود که دارای ارز دیجیتال بسیار زیادی باشد، مقدار قابل توجهی که خرید و فروش آن میزان حتی بر قیمت نیز اثرگذار باشد. در حالی که مقدار کاملاً دقیقی برای نهنگ شدن وجود ندارد، اما معمولاً به افرادی که حداقل 1000 بیت کوین (BTC) دارند نهنگ گفته می‌شود. برای دیگر ارز‌های دیجیتال نیز مقدار حدودی مشخص شده است که با آن موجودی، فرد تبدیل به یک نهنگ در بازار می‌شود.

در حالی که معمولاً نهنگ‌ها به صورت طولانی مدت موجودی خود را نگه می‌دارند، اما نهنگ‌هایی نیز در بازار وجود دارند که به طور مداوم موجودی خود را افزایش یا کاهش می‌دهند. برخی زمان‌ها اگر افزایش یا کاهش‌های موجودی رقم بالایی باشد، می‌تواند بر نقدینگی و یا قیمت تأثیر بگذارد.

معاملات نهنگ‌ها به طور ویژه در بازار ارز‌های دیجیتالی که با پروتکل اثبات سهام (PoS) فعالیت می‌کنند تأثیر می‌گذارند، زیرا در این پروتکل مقدار سرمایه بیشتر منجر به قدرت رأی بیشتر می‌شود. برای این شبکه‌ها، وجود نهنگ‌ها می‌تواند یک شاخص مثبت از ثبات و رشد بلاک چین باشد. با این حال، بخش عمده‌ای از پولی که توسط نهنگ‌ها کنترل می‌شود می‌تواند تأثیر منفی بر پخش قدرت و تخصیص رأی شبکه داشته باشد.

آیا نهنگ‌های ارز دیجیتال خطرناک هستند؟

نهنگ‌های رمزارز می‌توانند با ثبت سفارش‌های بزرگ با قیمت پایین و کنترل عرضه و تقاضا، سفارش فروش قابل‌توجهی را ایجاد کنند. این باعث کاهش قیمت می‌شود که یک واکنش زنجیره‌ای را ایجاد می‌کند که بازار را به طور فزاینده‌ای نامنظم می‌کند. بازار پر هرج و مرج رمزارز تنها زمانی تثبیت می‌شود که نهنگ سفارش‌های فروش بزرگ خود را لغو کند یا ترکیب قدرت خرید مردم به آن برسد.

موجودی نهنگ ها

نهنگ ها تعداد بسیار زیادی از یک ارز یا چندین ارز را در اختیار دارند

اکنون، قیمت همان جایی است که نهنگ می‌خواست، و به آن‌ها امکان می‌دهد ارز‌های دیجیتال بیشتری را با ارزش مورد نظر خود جمع کنند. از این رویکرد به عنوان “دیوار فروش” یاد می‌شود. دقیقاً همین روند می‌تواند در روند خرید نیز رخ دهد.

نهنگ‌ها معمولاً با توان و قدرت خود بر تغییر شرایط بازار شناخته شده‌اند و با تغییر قیمتی می‌توانند به اهداف خود برسند. به همین دلیل مهم است با این نهنگ‌ها آشنا باشید و در ارز دیجیتال و شبکه بلاک چینی مورد نظر خود فعالیت آن‌ها را زیر نظر بگیرید. فعالیت نهنگ‌ها در ارز‌های دیجیتالی که بازار کوچکی دارند می‌تواند اهمیت بسیار بیشتری داشته باشد و اگر مشاهده کردید که در یک پروژه کوچک، اکثر توکن‌های عرضه شده در اختیار چند نهنگ محدود است، می‌تواند زنگ خطر بزرگی برای شما باشد.

از اهمیت نهنگ‌ها غافل نشوید

همانطور که تا به الان متوجه شده‌اید، نهنگ‌ها می‌توانند اثر مستقیمی در قیمت داشته باشند. مهم است قبل از سرمایه‌گذاری به نهنگ‌های یک پروژه توجه داشته باشید و در زمان خرید، فروش و تحلیل بازار فعالیت‌های آن‌ها را زیر نظر بگیرید.

امروزه وبسایت‌ها و برنامه‌های مختلفی عرضه شده است که داده‌های این نهنگ‌ها را به راحتی در اختیار شما قرار می‌دهند. پس در معاملات ارز دیجیتال خود، از اهمیت نهنگ‌ها غافل نشوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0