از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

تحلیل فاندامنتال چیست؟ روشی برای شناسایی ارزش ذاتی دارایی

با توجه به نوسانات قیمتی شدید ارز‌های دیجیتال، برای ترید و معامله پرسود در این بازار به مهارت‌ها و آموزش‌هایی نیاز دارید. درک دنیای گسترده ارز‌های دیجیتال و فناوری پیرامون آن، انتخاب استراتژی معاملاتی و تحقیق و بررسی مداوم بازار از جمله اقداماتی هستند که سرمایه‌گذاران موفق به آن‌ها توجه دارند. تحلیل فاندامنتال و تکنیکال دو روش اصلی برای بررسی ارزش دارایی‌ها و روند قیمتی آینده آن‌ها است و بسیاری از تریدر‌ها و سرمایه‌گذاران از یکی از این روش‌ها و یا ترکیبی از آن‌ها برای سرمایه‌گذاری‌های خود استفاده می‌کنند. در ادامه این مقاله می‌خوایم تحلیل فاندامنتال را بیشتر بررسی کنیم.

تحلیل فاندامنتال چیست؟

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی، بررسی اطلاعات موجود پیرامون یک پروژه با هدف ارزیابی ارزش ذاتی آن دارایی است. اطلاعاتی که شامل تیم توسعه، اهداف، جامعه طرفداری و عوامل دیگر مهم در رشد و توسعه آن پروژه می‌شود. هدف از این نوع تحلیل، این است که بدانید آیا در حال حاضر قیمت یک دارایی کمتر و یا بیشتر از ارزش واقعی و ذاتی آن است تا در ادامه براساس اطلاعات بدست آمده گزینه‌های مناسب سرمایه‌گذاری را شناسایی کنید.

در بازار‌های سنتی به دلیل شفافیت پروژه‌ها، بدست آوردن این اطلاعات کار آسانی است. اما بازار ارز‌های دیجیتال با توجه به ماهیت غیرمتمرکز خود، این شفافیت را برای تمام پروژه‌ها ارائه نمی‌دهد و با اینکه برخی اطلاعات به صورت عمومی قابل مشاهده است، اما برخی اطلاعات دیگر مانند تیم توسعه و برنامه آینده باید توسط خود پروژه ارزدیجیتال منتشر شود و بسیاری از ارز‌های دیجیتال امروزه این اطلاعات را منتشر نمی‌کنند که می‌تواند این تحلیل را با چالش‌هایی مواجه کند، پس تحلیل فاندامنتال در بازار ارز‌های دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

چگونه ارزش ذاتی ارز‌های دیجیتال را بررسی کنیم؟

مهم است در تحلیل بازار ارزدیجیتال از داده‌ها و معیار‌هایی استفاده کنید که احتمال تغییر و تقلب در آن‌ها وجود نداشته باشد، به عنوان مثال تعداد فالوور‌ها در شبکه‌های اجتماعی نمی‌تواند معیار خوبی باشد زیرا امروزه به راحتی می‌توان فالوور فیک اضافه کرد. معیار‌های اصلی تحلیل فاندامنتال ارز‌های دیجیتال به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شود: معیار‌های آنچین، پروژه و مالی.

بررسی ارزش ذاتی ارزهای دیجیتال

معیارهای مختلفی برای بررسی ارزش ذاتی پروژه های رمزارز وجود دارد.

معیار‌های آنچین ارزدیجیتال

این معیار‌ها داده‌هایی هستند که توسط بلاک چین در وبسایت‌ها و پلتفرم‌های مختلفی قابل مشاهده هستند و شامل بررسی تعداد تراکنش‌ها، حجم تراکنش‌ها، آدرس‌های فعال، هش ریت و بررسی سلامت و وضعیت کلی شبکه ارزدیجیتال می‌شود. این معیارها اهمیت بسیاری دارند و در صورتی که می خواهید پیرامون این معیارها اطلاعات بیشتری بدست آورید، دوره آموزشی آنچین آکادمی سرمایکس می تواند به شما کمک کند.

معیار‌های پروژه ارزدیجیتال

در این بخش اطلاعات و داده‌های پیرامون پروژه مورد بررسی قرار می‌گیرد که شامل وایت پیپر، تیم توسعه، رقبای آن، نحوه فعالیت توکن، برنامه‌های آینده و سابقه فعالیت می‌شود.

معیار‌های مالی ارزدیجیتال

در نهایت در تحلیل فاندامنتال داده‌های مالی پروژه بررسی می‌شود. مطالعه و بررسی سابقه ارزش بازار، نقدینگی و میزان معاملات، مکانیسم‌های عرضه توکن و میزان پاداش و کارمزد‌ها از جمله مهم‌ترین اطلاعات در این بخش هستند.

تحلیل فاندامنتال شامل بخش های مختلفی است که تمام آنها را نمی توان در مقاله های آموزشی توضیح داد، در صورتی که به این نوع تحلیل بازار علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم دوره های حرفه ای آکادمی سرمایکس را از دست ندهید.

چگونه تحلیلگر فاندامنتال شویم؟

آیا تحلیل فاندامنتال می‌تواند برای کسب سود از بازار کافی باشد؟

اینکه بتوانید ارزش پایه یک ارزدیجیتال را بررسی کنید می‌تواند مهارت بسیار خوبی برای شما به عنوان یک تریدر باشد و اگر تجزیه و تحلیل فاندامنتال به درستی انجام شود، اطلاعات ارزشمندی پیرامون ارزش ذاتی یک پروژه ارزدیجیتالی در اختیار شما قرار می‌دهد.

اما تحلیل فاندامنتال تنها روش تحلیلی بازار نیست و یکی از دیگر روش‌های مهم بررسی بازار، تحلیل تکنیکال است که امروزه بسیار محبوب است. در مسیر تبدیل شدن به یک تریدر موفق، مهم است تا با این روش‌های تحلیلی آشنا باشید و با توجه به شرایط بازار، بهترین روش‌ها را برای بررسی روند و پیش‌بینی آینده قیمتی انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که تحلیل فاندامنتال برای شما مناسب است یا خیر، دوره آکادمی سرمایکس می‌تواند به بسیاری از سؤالات شما پیرامون این روش تحلیلی پاسخ دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0