از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

عرضه اولیه سکه چیست؟

از زمان 2009 و عرضه بیت کوین به بازار، خدمات و ویژگی‌های جدید و جذابی با فناوری بلاک چین به بازار معرفی شده است که در برخی از زمان‌ها موفق شده‌اند تا توجهات زیادی را به خود جلب کنند. عرضه اولیه سکه نیز از جمله آن‌ها است که طی یک بازه زمانی شاهد عرضه مداوم ده‌ها ارز دیجیتال مختلف و رشد قیمتی بسیاری از آن‌ها با این روش بودیم. اما عرضه اولیه سکه چیست و چرا مهم است؟

با عرضه اولیه سکه (ICO) آشنا شوید

ICO یک رویکرد نوآورانه برای جمع‌آوری سرمایه از طریق ارز‌های دیجیتال است. چنین استراتژی در پروژه‌های ارز‌های دیجیتال که هنوز محصول، خدمات یا پلتفرم مبتنی بر بلاک چین خود را به طور کامل توسعه نداده‌اند رایج‌ است. وجوه جمع‌آوری شده در رویداد‌های ICO معمولاً به صورت بیت کوین (BTC) یا اتریوم (ETH) دریافت می‌شود، اما در برخی موارد، ارز‌های فیات نیز ممکن است به عنوان روش پرداخت پذیرفته شود.

ICOدر واقع یک تکنیک تبلیغاتی و جمع‌آوری سرمایه است که در آن، یک پروژه آینده و برنامه توسعه خود را ارائه می‌دهد و به علاقه مندان این امکان را می‌دهد تا قبل از شروع و راه‌اندازی پروژه، توکن‌های آن را با قیمت پایینی خریداری کنند.

معمولاً سرمایه‌گذاران با این امید و توقع که ارز دیجیتال و شرکت مربوطه آن موفق خواهد شد، در عرضه اولیه سکه شرکت می‌کنند. در بسیاری از زمان‌ها، این سرمایه‌گذاری باعث شده است تا حامیان اولیه پروژه سود خوبی را بدست آورند.

ICO‌ها علیرغم اینکه اغلب با IPO‌ها (عرضه اولیه عمومی) مقایسه می‌شوند، اما کاملاً متفاوت هستند و در عرضه اولیه سکه سرمایه‌گذاران هیچ نوع مالکیت سهام یک شرکت را خریداری نمی‌کنند. عرضه اولیه سکه عمدتاً به عنوان یک استراتژی جذب سرمایه برای استارتاپ‌هایی انجام می‌شود که در مراحل اولیه توسعه هستند و برای پیشبرد پروژه به بودجه نیاز دارند.

فایده ICO

استارت آپ های ارز دیجیتال به کمک عرضه اولیه سکه می توانند سرمایه جذب کنند.

راه‌های مختلفی برای صدور توکن یا ارز دیجیتال قبل از عرضه و فروش در ICO وجود دارد. در حالی که برخی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند ابتدا بلاک چین خود را بسازند و ارز بومی خود را منتشر کنند، اکثر رویداد‌های ICO که تا کنون برگزار شده‌اند در شبکه اتریوم و با پیروی از استاندارد توکن ERC-20 انجام شده‌اند.

اگرچه اتریوم محبوب‌ترین انتخاب است، اما پلتفرم‌های بلاک چین دیگری نیز وجود دارند که از ایجاد و صدور توکن‌های دیجیتال پشتیبانی می‌کنند و استلار از جمله گزینه‌های محبوب دیگر است.

مراقب پروژه‌های کلاهبرداری باشید

در حالی که هدف و ماهیت عرضه اولیه سکه خوب است، اما متأسفانه امروزه بسیاری از ICO‌ها توسط نهاد‌های غیر معتبر انجام می‌شوند که مقادیر زیادی پول جمع می‌کنند و سپس ناپدید می‌شوند. به همین دلیل، بسیار مهم است که سرمایه‌گذاران قبل از سرمایه‌گذاری در شرکت‌های ارز‌های دیجیتال، بررسی‌های لازم را انجام دهند.

ICO با تمام ریسک‌هایی که دارد، امروزه به یکی از روش‌های محبوب و جذاب سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال تبدیل شده است و اگر شما نیز به یک پروژه ارز دیجیتال علاقه‌مند شده‌اید که می‌تواند آینده خوبی داشته باشد، شرکت در عرضه اولیه سکه آن علاوه بر اینکه حمایت شما را از این پروژه نشان می‌دهد، بلکه می‌تواند سود بسیار خوبی را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0