از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

آشنایی با متاورس متافلوئنس (Metafluence)

اخیراً صحبت‌های زیادی پیرامون فناوری متاورس وجود داشته است و پروژه‌های متاورسی مانند متافلوئنس توجهات زیادی را به خود جلب کرده‌اند. علاوه بر پروژه‌های ارز دیجیتالی، شاهد ورود شرکت‌های بزرگ نیز به حوزه متاورس هستیم و حتی شرکت فیسبوک نیز از تغییر نام تجاری خود به متا خبر داده است که نشان از توجه ویژه این شرکت بزرگ جهانی به متاورس دارد.

متاورس امروزه به چیزی فراتر از یک محیط مجازی ساده تبدیل شده است و فرصت‌های درآمدی و فعالیت متنوعی را برای کاربران و صاحبان کسب و کار‌ها فراهم کرده است.

با عرضه و محبوبیت ارز‌های دیجیتال، ابزار‌های مبتنی بر بلاک چین، توکن‌های NFT و یک صنعت میلیارد دلاری مسیر حرکت از اینترنت وب 2.0 به اینترنت نسل جدید یعنی وب 3.0 آغاز شده است و متاورس از جمله فناوری‌هایی است که می‌تواند در مرکز این انتقال قرار بگیرد.

پیشرفت تکنولوژی و فناوری متاورس، فرصت‌های جذاب و بازاری بزرگ ایجاد کرده است که شرکت‌ها و تیم‌های مختلفی در تلاش هستند تا از آن استفاده کنند. یکی از این پروژه‌ها، متافلوئنس (Metafluence) نام دارد که اخیراً سرمایه‌گذاران بازار به آن علاقه بسیاری نشان داده‌اند.

متافلوئنس چیست؟

به طور خلاصه، متافلوئنس خود را اولین پروژه متاورسی معرفی می‌کند که قصد دارد تا برند‌ها، اینفلوئنسر‌ها و طرفداران را در یک محیط مجازی گرد هم آورد.

متاورس و اقتصاد پیرامون این فناوری به طور مداوم در حال رشد است و در حال حاضر چندین شرکت و برند بزرگ جهانی مانند آدیداس، نایک و سامسونگ به این دنیا‌های مجازی وارد شده‌اند و همکاری خود را با برخی متاورس‌های بلاک چینی اعلام کرده‌اند. به مرور زمان پیش‌بینی می‌شود برند‌های بیشتری این روند را در پیش بگیرند و بزودی در متاورس‌های محبوب جهانی شاهد فعالیت اکثر شرکت‌های بزرگ جهانی برای افزایش فروش و تعامل با کاربران باشیم.

متاورس دنیای جدیدی از تعامل اجتماعی ایجاد کرده است که در آن افراد می‌توانند فضا‌های جدید و نامحدود را کشف کنند، خود را در دنیایی جدید غوطه ور کنند و به روشی کاملاً متفاوت خرید‌های خود را انجام دهند.

تعامل با طرفداران در حال تبدیل شدن به یک اولویت برای برند‌ها است و وب 2.0 فعلی دیگر نمی‌تواند پاسخی برای این نیاز باشد. اینفلوئنسر‌ها همچنین به دنبال راه‌های جدید و جذابی برای تعامل با وفادارترین طرفداران، برند‌ها و دیگر اینفلوئنسر‌ها هستند.

به همین دلیل Metafluence ایجاد شده است تا این رویا را برای اینفلوئنسر‌ها، برند‌ها و مخاطبان آن‌ها به واقعیت تبدیل کند. این پلتفرم اینفلوئنسر محور قصد دارد شکاف بین اینفلوئنسر‌ها و متاورس را پر کند.

جهان مجازی متافلوئنس

متافلوئنس یک جهان مجازی مناسب فعالیت اینفلوئنسرها است.

اینفلوئنسر‌ها بازیگران مهمی در دنیای تجارت هستند، زیرا از استراتژی‌های بازاریابی برای افزایش فروش محصولات برند‌ها و شرکت‌ها استفاده می‌کنند و نقش گسترده‌ای در دنیای مارکتینگ امروزه پیدا کرده‌اند.

با این حال، برخی از چالش‌های حل نشده مانند فعالیت‌های جعلی در رسانه‌های اجتماعی (مانند لایک و فالوور فیک) در حال تبدیل شدن به تهدیدی برای رشد اینفلوئنسر مارکتینگ هستند و دید برخی برند‌ها به این شبکه‌های اجتماعی را منفی کرده‌اند.

Metafluence به این حوزه وارد شده است تا به این چالش‌ها رسیدگی کند و به اینفلوئنسر‌ها اجازه دهد تا تجربه‌ای همه جانبه در یک دنیای مجازی جذاب و بدون محدودیت داشته باشند.

این متاورس توسط تیم Keepface عرضه شده است، کیپ فیس یک پلتفرم بازاریابی جهانی است که سال‌ها سابقه کاری در زمینه فعالیت دیجیتال مارکتینگ و اتصال برند‌ها، اینفلوئنسر‌ها و مخاطبان را در کارنامه خود دارد. هم اکنون هزاران اینفلوئنسر و برند مختلف جهانی با این شرکت همکاری داشته‌اند و این شرکت در تلاش است تا با ارائه یک راه حل متاورسی، بسیاری از چالش‌ها و مشکلاتی که در این همکاری‌ها دیده است را رفع کند.

در این متاورس، اینفلوئنسر‌ها می‌توانند بدون مشکل و محدودیت با طرفداران خود تعامل داشته باشند، سبک زندگی خود را به اشتراک بگذارند، کلکسیون‌های دیجیتالی عرضه و خریداری کنند، به بحث و گفتگو با دیگر اینفلوئسنر‌ها بپیوندند و در سمینار‌ها و جلسه‌های آموزشی و حرفه‌ای دیجیتالی شرکت کنند.

به گفته مدیرعامل این متاورس، متافلوئنس یک شهر مجازی خواهد بود که اینفلوئنسر‌ها، برند‌ها و مخاطبان وفادار در آن با یکدیگر ارتباط و تعامل دارند.

ویژگی‌های جذاب متافلوئنس

متافلوئنس در راستای دستیابی به اهداف خود و ارائه خدمات، دارای ویژگی‌های متنوع جذابی است که از جمله آن‌ها می‌توانیم به زمین‌های مجازی، اتاق‌های رویداد، اتاق NFT، اتاق خرید، Metahut و موارد دیگر اشاره کنیم.

Metahut یک ملک مسکونی مجازی در این متاورس است که به طور ویژه برای اینفلوئنسر‌ها ساخته شده است. این املاک در مکان‌های مختلفی قرار دارند و برخی از املاک در نزدیکی مراکز خرید، میدان‌ها و دیگر موارد ساخته شده‌اند که ارزش آن‌ها را افزایش داده است.

داشتن Metahut فرصتی برای کسب درآمد مادام‌العمر ایجاد می‌کند و به شما امکان می‌دهد نام تجاری شخصی خود را ارتقا دهید.

اتاق‌های رویداد، خرید و NFT نیز در این Metahut واقع شده‌اند. اتاق رویداد مکانی مجازی میزبانی نمایش‌ها، جلسات و ارائه‌ها است. اتاق خرید نیز به اینفلوئنسر‌ها این امکان را می‌دهد تا محصولات دیجیتالی یا فیزیکی خود را در اختیار کاربران قرار دهند و قرارداد‌های تجاری را با برند‌ها امضا کنند. اتاق NFT نیز بازاری برای نمایش و معاملات توکن‌های غیرقابل معاوضه است.

متافلوئنس چه بخش‌هایی دارد؟

یکی از مهم‌ترین بخش‌های متافلوئنس، شهر مجازی است. شهر مجازی محیط متاورسی متافلوئنس است و محل‌های قرار‌گیری زمان‌ها را نمایش می‌دهد. کاربران می‌توانند با توجه به نیاز‌های خود زمین یا ملکی را در این شهر مجازی خریداری کنند و سپس فعالیت خود را در این دنیای مجازی آغاز کنند.

هر زمین موقعیت منحصر به فرد خود را دارد و برخی از زمین‌ها و املاک با توجه به موقعیت بهتری که در شهر دارند، از ارزش بیشتری بهره‌مند هستند. این زمین‌ها تعداد محدودی دارند و به همین دلیل سرمایه‌گذاری و خرید این زمین‌ها در بلندمدت نیز می‌تواند گزینه سرمایه‌گذاری جذابی باشد زیرا با اتمام ظرفیت، ارزش آن‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

متاورس متافلوئنس این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده است تا در هر زمان این شهر مجازی را به صورت لحظه‌ای رصد کنند و در صورت نیاز، یک یا چند زمین را خریداری کنند. در نقشه شهر نقطه‌های مختلفی وجود دارد که هرکدام معنی خود را دارند.

نقاط مشکی زمین‌های آماده برای فروش هستند، نقاط قرمز زمین‌هایی هستند که به فروش رسیده‌اند، نقاط خاکستری زمین‌هایی هستند که به هر دلیلی برای خرید و فروش در دسترس قرار ندارند و نقاط زرد زمین‌هایی هستند که توسط تیم توسعه رزرو شده‌اند.

لازم به ذکر است علاوه بر زمین، شما می‌توانید املاک METAHUT آماده را در اینن متاورس خریداری کنید. این املاک از فضا‌های مجازی مختلفی تشکیل شده است که هرکدام مدل‌های کسب درآمدی و فعالیت خود را دارند.

املاک و زمین‌ها در این متاورس با توکن بومی به نام METO و یا بایننس یو اس دی (BUSD) قابل خریداری هستند و قیمت 3900 دلاری دارند.

خریداران در این املاک می‌توانند نمایش‌ها و جلسات مختلفی را برگزار کنند و به شرکت‌کنندگان بلیط بفروشند و کسب درآمد داشته باشند. به عنوان مثال افراد می‌توانند کنفرانس‌های آموزشی داشته باشند و اینفلوئنسر‌ها می‌توانند جلسات تعاملی با طرفداران برگزار کنند.

همچنین خرید و فروش مجموعه‌های NFT در این املاک امکان‌پذیر است که فرصت‌های متنوعی را برای تعامل با کاربران و کسب درآمد در اختیار علاقه مندان قرار می‌دهد. این توکن‌ها در فضای بلاک چینی ذخیره می‌شود و امکان انتقال آن‌ها در هر زمان فراهم است.

صاحبان املاک همچنین در رای‌گیری‌ها شرکت می‌کنند که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا در نحوه مدیریت و توسعه پروژه مشارکت و حق تصمیم‌گیری داشته باشند.

این املاک را می‌توان اجاره نیز داد که می‌تواند درآمد پایداری را برای صاحبان آن‌ها داشته باشد و با کمترین زحمت به کسب درآمد برسند. این املاک جایگاه اینفلوئنسر‌ها در متاورس را نیز ارتقا می‌دهند و باعث می‌شوند تا ارتباط مؤثر و بهتری با برند‌ها و صاحبان کسب و کار‌ها داشته باشند.

املاک مجازی

املاک مجازی متافلوئنس از اتاق و بخش های مختلفی تشکیل شده است.

زمین و املاک مجازی متاورس متافلوئنس کاملاً متعلق به کاربران است و کاربران در هر زمان می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی خود را به فروش برسانند و کسب درآمد داشته باشند.

علاوه بر تمام ویژگی‌ها و نقاط مثبت گفته شده، صاحبان املاک می‌توانند با همکاری یکدیگر گروه‌هایی تشکیل دهند و در راستای پیشرفت و رشد خود فعالیت داشته باشند.

لازم به ذکر است که برای اتاق‌های گفته شده شخصی‌سازی امکان‌پذیر است و در هر زمان می‌توانید با توجه به نیاز‌های خود این اتاق‌ها را تغییر دهید و سلیقه و مهارت خود را به دیگران نمایش دهید.

برنامه‌ریزی شده است تا در آینده اتاق‌های بیشتری نیز به این املاک اضافه شود که می‌تواند ارزش آن‌ها را بیش از پیش افزایش دهد. همچنین پس از خرید این املاک، آن‌ها را می‌توان در هر قطعه زمین موجود و خریداری شده قرار داد و می‌توانید با انتخاب یک نقطه مناسب و پرطرفدار، ارزش ملک را چندبرابر کنید.

همانطور که متوجه شده‌اید، متافلوئنس فرصت‌های بسیار متنوع و جذابی را در اختیار علاقه مندان به متاورس، اینفلوئنسر‌ها، برند‌ها و کاربران قرار می‌دهد و هرکس می‌تواند با شرایط خود، به نحوی در این متاورس فعالیت و کسب درآمد داشته باشد.

آواتار‌های جذاب

با توجه به هدف متافلوئنس برای ارائه خدمات و ایجاد زیرساخت برای فعالیت اینفلوئنسر‌ها، این متاورس توجه ویژه‌ای به گرافیک و طراحی جهان مجازی داشته است.

برخلاف بسیاری از متاورس‌های دیگر که از گرافیک‌های پیکسلی استفاده می‌کنند، متافلوئنس تلاش کرده است تا از گرافیک واقع‌گرایانه استفاده کند و آواتار‌های مجازی در این متاورس از طراحی و گرافیک جذابی بهره‌مند هستند.

آواتار مجازی

کاربران در متافلوئنس می‌توانند آواتار خود را شخصی سازی کنند.

کاربران در هنگام استفاده از متافلوئنس آزادی عمل بسیاری دارند و می‌توانند آواتار خود را کاملاً شخصی‌سازی کنند. اندازه، چهره، مدل مو، رنگ اجزای صورت، لباس و غیره از جمله مواردی هستند که کاربران می‌توانند با توجه به سلیقه و نیاز خود آن‌ها را تغییر داده و آواتاری مشابه خود و با ظاهر ایده‌آل مورد نظر خود را بسازند.

کاربران با این آواتار‌ها در دنیای متاورسی فعالیت خواهند داشت و دیگران در متاورس شما را به شکل این آواتار خواهند شناخت. به کمک آواتار دیجیتالی، می‌توانید با دوستان خود صحبت کنید، سفر داشته باشید، بازی انجام دهید و پیرامون کار و یا هر موضوعی که برای شما جذاب است گفتگو داشته باشید.

متافلوئنس یک محیط محدود به کار و کسب درآمد نیست و فعالیت‌های مختلفی از جمله بازی، خرید و ده‌ها مورد دیگر در آن قابل انجام است.

سرمایه‌گذاری در متافلوئنس

در این مقاله چندین روش و نحوه کسب درآمد از متافلوئنس را توضیح دادیم، اما تمام این روش‌ها نیازمند فعالیت مستقیم در این متاورس بوده است. با این حال بسیاری به دلایل مختلف مانند کمبود وقت و یا نداشتن سرمایه مورد نیاز، امکان استفاده مستقیم از این متاورس جذاب را ندارند.

اگر شما نیز از علاقه مندان این متاورس هستید اما با شرایط مشابهی مواجه هستید، متافلوئنس خدمات استیکینگ را نیز ارائه می‌دهد. استیکینگ فرآیندی است که در آن شما می‌توانید دارایی‌های دیجیتالی خود را قفل کنید و در ازای قفل شدن دارایی‌های خود، سود دریافت کنید. استیکینگ را می‌توانیم مشابه فرآیند سپرده‌گذاری بانکی بدانیم که در یک محیط بلاک چینی انجام می‌شود.

هر کاربر می‌تواند به راحتی و با اتصال کیف پول خود، ارز‌های دیجیتال METO را استیک کند و براساس سرمایه و زمان نگهداری می‌تواند تا 36 درصد سود دریافت کند.

پلن‌های استیکینگ این متاورس هم اکنون در بازه‌های 3 ماهه، 6 ماهه، 9 ماهه و 12 ماهه ارائه می‌شود. جالب است بدانید متافلوئنس پلن استیکینگ ساعتی نیز دارد و می‌توانید در هر زمان که بخواهید ارز‌های دیجیتال خود را خارج کنید و به ازای هر ساعت استیک شده سود دریافت کنید.

جمع‌بندی

متافلوئنس یک پروژه متاورسی جدید و جذاب بازار است که می‌تواند فرصت‌های فراوانی را برای کسب درآمد و فعالیت در اختیار شما قرار دهد. ثبت نام و ورود به این دنیای مجازی به سرعت قابل انجام است و توکن بومی آن یعنی METO نیز می‌تواند گزینه جذابی برای علاقه مندان به سرمایه‌گذاری در متاورس باشد.

بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که متاورس بخشی جدانشدنی و مهم از آینده اینترنت نسل آینده یعنی وب 3.0 خواهد بود و متافلوئنس از جمله پروژه‌هایی است که در این آینده می‌تواند رشد بسیار زیادی را تجربه کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0