از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

با تحلیل تکنیکال، مهارت بررسی تغییرات قیمتی آشنا شوید

بازار ارز‌های دیجیتال به نوسانات شدید قیمتی خود مشهور است، نوساناتی که این فرصت را برای ما فراهم کرده است تا با خرید و فروش این دارایی‌های دیجیتال بتوانیم سود بدست‌آوریم. اما کسب سود از بازار ارز‌های دیجیتال نیازمند شناسایی نقاط مناسب خرید و فروش است و معاملات در زمان و موقعیت‌های اشتباهی می‌تواند منجر به ضرر و از دست رفتن سرمایه شود. تحلیل تکنیکال می تواند در شناسایی این نقاط به ما کمک کند.

در حالی که هیچکس نمی‌تواند با قاطعیت روند آینده قیمتی ارز‌های دیجیتال را مشخص کند، اما تحلیل روند قیمتی و نمودار‌های ارزدیجیتال می‌تواند به ما کمک کند تا روند حدودی روز، هفته و ماه‌های آینده قیمتی ارز‌های دیجیتال را پیش‌بینی کنیم.

هرچه تحلیل‌ها دقیق‌تر انجام شوند، پیش‌بینی نیز به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود و احتمال کسب سود افزایش پیدا می‌کند. یکی از محبوب‌ترین روش‌های تحلیل روند قیمتی بازار ارزدیجیتال، تحلیل تکنیکال نام دارد.

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال یا فنی، نوعی تحلیل است که هدف آن پیش‌بینی رفتار آینده بازار براساس داده‌های قیمت و حجم معاملات گذشته است. تحلیل تکنیکال بسیار محبوب است و امروزه بسیاری از تریدر‌ها و سرمایه‌گذاران از این تحلیل در معاملات خود استفاده می‌کنند.

هدف تحلیل تکنیکال

در تحلیل تکنیکال نمودارها و روند قیمتی اهمیت دارد.

برخلاف تحلیل فاندامنتال که داده‌های پیرامون پروژه ارزدیجیتال را با هدف تعیین ارزش ذاتی آن بررسی می‌کند، در تحلیل فنی تمرکز اصلی بر عملکرد قیمتی گذشته آن دارایی است و از این تحلیل برای بررسی نوسانات قیمتی و داده‌های مرتبط با قیمت و بازار استفاده می‌شود که منجر به شناسایی روند‌ها و فرصت‌های معاملاتی می‌شود.

از تحلیل فنی چگونه استفاده می‌شود؟

تحلیل فنی، مطالعه و بررسی روند قیمتی فعلی و گذشته یک دارایی است. در این تحلیل این باور وجود دارد که نوسانات قیمتی یک دارایی تصادفی نیست و در طول زمان این روند‌های قیمتی تکرار می‌شوند، پس بررسی تغییرات قیمتی گذشته و مقایسه آن‌ها با روند قیمتی امروز می‌تواند روندی که ممکن است در آینده رخ دهد را به ما نشان دهد.

همچنین در این تحلیل، توجه به عواملی که می‌توانند عرضه و تقاضا را تغییر دهند اهمیت زیادی دارد زیرا این اتفاقات می‌توانند باعث ایجاد احساسات ترس یا تشویق در بازار و در نتیجه تغییرات شدید قیمتی شوند.

در این تحلیل به منظور بررسی قیمت‌ها و در نهایت یافتن فرصت‌ها، تریدر‌ها از انواع ابزار‌های نموداری به نام اندیکاتور‌ها یا شاخص استفاده می‌کنند.

در میان شاخص‌های تحلیل تکنیکال، میانگین متحرک ساده (SMA)، میانگین متحرک نمایی (EMA) و شاخص قدرت نسبی (RSI) از مهم‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها است. معمولاً تریدر‌ها و سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال در تحلیل تکنیکال از چندین شاخص به صورت ترکیبی استفاده می‌کنند تا بررسی دقیق‌تری داشته باشند و احتمال خطا را کاهش دهند.

اگر می خواهید با این شاخص ها آشنا شوید و بدانید که چگونه با روش تحلیل تکنیکال می توانید آینده بازار را پیش بینی کنید، مهم است بدانید فراگیری مهارت تحلیل بازار با خواندن مقاله بدست نمی آید و شما نیازمند یک استاد حرفه ای و دوره های آموزشی هستید. دوره آکادمی سرمایکس می تواند آغاز مسیر یادگیری شما باشد و با ثبت نام در این دوره، می توانید با مفاهیم، نمودارها و بخش مهم مورد استفاده در تحلیل تکنیکال و روش استفاده از آنها آشنا شوید.

تحلیلگر ارزدیجیتال شوید

آیا تحلیل تکنیکال از فاندامنتال بهتر است؟

شاخص‌های تجزیه و تحلیل تکنیکال می‌توانند به شما کمک کنند تا روند‌های قیمتی موجود را با سابقه فعالیت گذشته بررسی کنید و اطلاعات ارزشمندی از روندی که می‌تواند در آینده رخ دهد بدست‌آورید.

در حالی که سالیان سال است که در میان سرمایه‌گذاران برای انتخاب بهترین روش تحلیل بازار بحث وجود دارد، اما به عقیده بسیاری از تحلیلگران، استفاده ترکیبی از هر دو تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می‌تواند بهترین و منطقی‌ترین گزینه برای تریدر‌ها باشد.

تحلیل فاندامنتال معمولاً برای استراتژی‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت مناسب است در حالی که از تحلیل تکنیکال معمولاً برای بررسی شرایط کوتاه مدت بازار استفاده می‌شود. پس در نهایت این به شما بستگی دارد که کدام تحلیل‌ها را برای بررسی بازار و سرمایه‌گذاری خود انتخاب کنید. دوره‌های آکادمی سرمایکس می‌تواند در این تصمیم‌گیری و پاسخ به سؤالات شما پیرامون تحلیل بازار کمک کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0