از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

وایت پیپر ارز دیجیتال چیست؟

وایت پیپر، پروژه های ارز دیجیتالی را قادر می سازد تا محصولات و اهداف خود را برای مخاطبان توضیح دهند. توسعه دهندگان و صاحبان پروژه ها می توانند هر نوع اطلاعاتی که می خواهند را در قالب فایلی به نام وایت پیپر منتشر کنند. این وایت پپیرها معمولا شامل نمای کلی از اهداف پروژه، ویژگی ها، نحوه فعالیت توکن ها، محصولات و اطلاعات درباره تیم توسعه ارز دیجیتال است. به همین دلیل است که مطالعه وایت پیپر می تواند برای تحقیق پیرامون یک پروژه ارز دیجیتالی شروع خوبی باشد.

وایت پیپر چیست؟

وایت پیپر، اطلاعات مهمی پیرامون یک پروژه بلاک چینی را در یک سند خلاصه می کند. وایت پیپر، یک روش رایج برای توضیح نحوه عملکرد یک پروژه خاص و اهداف آن است.

به طور کلی، وایت پیپر گزارش یا راهنمایی است که خوانندگان خود را پیرامون یک موضوع خاص آگاه می کند. به عنوان مثال، توسعه دهندگان می توانند یک وایت پیپر برای نرم افزار خود ایجاد کنند تا به کاربران در مورد آنچه که می سازند و دلایل آن آموزش دهند.

در فضای بلاک چین، وایت پیپر سندی است که به تشریح ویژگی های اصلی و مشخصات فنی یک پروژه ارز دیجیتال یا بلاک چین کمک می کند. اگرچه بسیاری از وایت پیپرها پیرامون توکن و ارز دیجیتال متمرکز شده اند، اما می توانند برای انواع مختلفی از پروژه ها از جمله پلتفرم های مالی دیفای و یا بازی های بلاک چینی نیز استفاده شوند.

این سندها همچنین می تواند شامل داده ها و آمار شود و این اطلاعات را به خوانندگان ارائه دهد. همچنین وایت پیپرها معمولا ساختار حاکم بر پروژه، اینکه چه کسی بر روی آن کار می کند و برنامه های توسعه فعلی و آینده را توضیح می دهند.

در حالی که امروزه به صورت گسترده از وایت پیپرها برای پروژه های ارز دیجیتالی استفاده می شود، اما هیچ قانون و قاعده مشخصی برای ایجاد یک سند معرفی وجود ندارد و هر پروژه با توجه به ویژگی ها و شرایط خود وایت پیپر را منتشر می کند. اما به صورت کلی وایت پیپرها باید آموزنده باشند و اهداف و ویژگی های پروژه را به وضوح توصیف کند.

اطلاعات وایت پیپر

وایت پیپر اطلاعات مفیدی پیرامون یک پروژه ارز دیجیتال ارائه می دهد.

همچنین وایت پیپرهای معتبر حالت گزارش و همچنین واقع گرایانه دارند و معمولا وایت پیپرهای تبلیغاتی و پر از وعده مرتبط با پروژه هایی هستند که هیچ هدف و ارزش واقعی برای ارائه دادن ندارند.

از آنجایی که وایت پیپرها یک نمای کلی در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند، اغلب به عنوان یک طرح تجاری برای پروژه های رمزارز در نظر گرفته می شود. اما برخلاف طرح های تجاری، وایت پیپرها معمولا قبل از راه اندازی ارزهای دیجیتال منتشر می شوند. بنابراین، این سند اغلب نقطه شروعی است که در آن یک پروژه رمزارز جهت و هدف ایده خود را مشخص می کند.

چرا این سند مهم است؟

در وایت پیپرها معمولا موارد مختلفی پیرامون یک پروژه ارز دیجیتال از جمله مشکلاتی که قرار است حل کند، نحوه فعالیت، نحوه انتشار و پشتیبانی از توکن، ویژگی های فنی و نحوه عملکرد، تیم توسعه، اهداف، مسیر توسعه و وعده های سازندگان را شامل می شود. اطلاعات مفیدی که می تواند به تصمیمات سرمایه گذاری شما کمک کند.

یک وایت پیپر معتبر باید به شما درک لازم را پیرامون یک پروژه ارز دیجیتال بدهد و هرآنچه که شما می خواهید درباره آن پروژه، اهداف و تیم آن قبل از سرمایه گذاری بدانید در اختیار شما قرار گیرد. با این حال، این سندها توسط یک سازمان مشخص اعتبار سنجی نمی شوند و هرکسی می تواند یک وایت پیپر بنویسد، پس مهم است تا سند پروژه ها را به دقت بررسی کنید و فریب وایت پیپرهایی که تنها هدف تبلیغاتی دارند را نخورید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0