از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

معرفی بهترین برنامه‌ و پروژه‌ های متاورسی

ما در میانه یک دوره تغییر مهم و بزرگ هستیم و جهان در حال حرکت از وب 2.0 به سمت آینده اینترنت و وب 3.0 با کمک پروژه های متاورس است. آینده‌ای که متاورس نقش مهمی در آن دارد و در حالی که این فناوری نسبتاً جدید است، پلتفرم‌ها و ابتکارات جدیدی در این حوزه عرضه می‌شوند که فرصت‌های بیشماری را می‌توانند در اختیار ما قرار دهند و مهم است با بهترین برنامه و پروژه های متاورسی آشنا باشیم.

در حالی که ارتباط بین پلتفرم‌ها و بلاک چین‌های مختلف و استفاده از داده‌های مشترک رویای بسیاری است، اما همچنان با آن نقطه فاصله زیادی داریم و نمی‌توانیم یک پلتفرم متاورسی واحد را به عنوان بهترین متاورس معرفی کنیم.

در دنیای متاورس پلتفرم‌های متنوعی عرضه شده‌اند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند و برای فعالیت در این جهان موازی و کسب درآمد، باید با این پلتفرم‌ها آشنا باشید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. به همین دلیل در ادامه این مقاله می‌خواهیم برخی از بهترین پلتفرم‌های متاورسی را به شما معرفی کنیم.

بهترین برنامه و پروژه های متاورسی جهان کدامند؟

Decentraland (MANA)

دسنترالند یکی از موفق‌ترین و بزرگترین متاورس‌های جهان است. در این دنیای مجازی شما می‌توانید زمین خود را خریداری کنید، آیتم‌ها، بازی‌ها و ساختمان‌های خود را بسازید و یا از دیگر زمین‌ها و ساخته‌های کاربران بازدید کنید و با دیگران تعامل داشته باشید. در دسنترالند با خرید و فروش زمین و آیتم‌ها امکان کسب درآمد نیز وجود دارد. توکن این متاورس به نام MANA در سال 2021 توانست عملکرد قیمتی بسیار خوبی را ثبت کند و از 0.08 دلار به بیش از 4.8 دلار برسد.

The Sandbox (SAND)

بازی متاورسی Sandbox

The Sandbox امروزه یکی از محبوب ترین بازی ها و پروژه های متاورسی است.

سندباکس یکی دیگر از متاورس‌های محبوب و پرطرفدار بازار است و همانند دسنترالند امکان خرید و فروش زمین‌های مجازی و آزادی عمل زیادی را برای ساخت جهان مجازی کاربران فراهم کرده است. تمرکز سندباکس بر بازی و سرگرمی است و از توکن SAND این متاورس برای خرید و فروش در بازار NFT آن و فعالیت‌های مختلف در این پلتفرم استفاده می‌شود. سندباکس از جمله متاورس‌هایی است که موفق شده است تا توجه هنرمندان مشهور را نیز جلب کند و برخی مانند اسنوپ داگ با این متاورس همکاری داشته‌اند.

از دیگر پروژه‌های متاورسی موفق می‌توانیم به Enjin Coin، Axie Infinity و ApeCoin اشاره کنیم. لازم به ذکر است که امروزه علاوه بر پروژه‌های بلاک چینی، برخی شرکت‌های بزرگ جهانی مانند متا (فیسبوک سابق) نیز متاورس خود را راه‌اندازی کرده‌اند. متاورس متا، هورایزن وردز (Horizon Worlds) نام دارد و با سرمایه 10 میلیارد دلاری توسعه آن شروع شده است.

اما متاورس شرکت‌های متمرکز مانند متا با اینکه می‌توانند کاربران زیادی را جذب کنند، اما همچنان مشکلات بزرگی را مانند عدم حفظ حریم خصوصی و اطلاعات کاربران را به همراه دارند و بسیاری پیش‌بینی می‌کنند که این پروژه‌ها نمی‌توانند آینده موفقی داشته باشند. با این حال مهم است به این پروژه‌ها نیز توجه داشته باشید زیرا آن‌ها می‌توانند فضای مناسبی را برای تبلیغ کسب و کار در اختیار شما قرار دهند و فرصت‌های طلایی برای کسب درآمد داشته باشند.

اگر هنوز نمی دانید که کدام بازی و پروژه متاورسی برای شما مناسب است و از کجا باید سرمایه گذاری در متاورس را شروع کنید، دوره حرفه ای متاورس آکادمی سرمایکس را از دست ندهید.

آموزش ثبت نام و سرمایه گذاری در متاورس

نکات مهم قبل از ثبت نام و شروع سرمایه گذاری

هر دو بازار متاورس و بازار بازی‌های بلاک چینی در ابتدای مسیر هستند و این بازار‌ها در ادامه راه توسعه و پیشرفت می‌توانند دچار تغییرات بزرگی شوند، بسیاری از پروژه‌های محبوب امروزه ممکن است در آینده از بین بروند و برخی پروژه‌های جدید با امکانات و فناوری پیشرفته‌تر و بهتر خود جایگاه‌های برتر را تصاحب کنند.

به همین دلیل در صورتی که برای سرمایه‌گذاری دید طولانی مدت دارید، حتماً به صورت مداوم تغییرات و حرکت‌های جدید بازار متاورس را دنبال کنید و از پروژه‌های جدید بازار غافل نشوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0