از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

انواع ایردراپ های ارز دیجیتال کدامند؟

از سال 2017 ایردراپ ارز‌های دیجیتال به یک موضوع و استراتژی تبلیغاتی محبوب در بازار تبدیل شده است و معمولاً از آن برای افزایش آگاهی و تبلیغ پیرامون یک پروژه جدید ارز دیجیتال استفاده می‌شود. انواع ایردراپ ارز دیجیتال با رونق عرضه اولیه سکه در سال 2017 محبوبیت یافتند و تا به امروز به طور گسترده توسط پروژه‌های قدیمی و جدید مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

در ایردراپ‌ها، سازندگان و توسعه‌دهندگان مقداری از توکن دیجیتالی پروژه خود را در ازای انجام برخی فعالیت‌ها توسط کاربران، در میان آن‌ها پخش می‌کنند و به نوعی به آن‌ها پاداش می‌دهند.

ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟

ایردراپ به فرآیندی گفته می‌شود که کاربر در ازای انجام دادن کاری مانند ثبت نام در یک سایت و یا فالو کردن صفحات اجتماعی پروژه، مقداری ارز دیجیتال را در کیف پول خود دریافت می‌کند. این اقدامات، تبلیغاتی برای پروژه هستند و در ازای این فعالیت‌ها توسعه‌دهندگان به کاربران مقداری از توکن دیجیتالی خود را پاداش می‌دهند.

این توکن‌ها می‌توانند در همان زمان پاداش ارزشمند باشند و یا در آینده و با پیشرفت پروژه، رشد قیمتی را تجربه کنند.

انواع ایردراپ کدامند؟

ایردراپ‌ها به انواع متفاوتی برگزار می‌شوند که هرکدام اهداف و مزایای خود را دارند. برخی از محبوب‌ترین انواع ایردراپ‌ها در ادامه آورده شده است.

ایردراپ استاندارد

در این ایردراپ که یک استراتژی تبلیغاتی است، مقداری از ارز دیجیتال بومی پروژه برای پاداش در نظر گرفته می‌شود و معمولاً کاربران می‌توانند با ثبت نامی ساده، این ارز‌ها را در کیف پول خود دریافت کنند.

ایردراپ بانتی

بانتی از جمله محبوب‌ترین انواع ایردراپ بازار است. این ایردراپ‌ها نیز هدف تبلیغاتی دارند و کاربران برای دریافت پاداش باید در یک فعالیت تبلیغاتی مانند ثبت نام در اشتراک خبرنامه پروژه و یا اشتراک‌گذاری پستی در شبکه‌های اجتماعی مشارکت داشته باشند.

ایردراپ انحصاری

این ایردراپ معمولاً تنها به افراد خاصی از یک پروژه تعلق می‌گیرد. به عنوان مثال افرادی که قبل از عرضه توکن در پروژه فعالیت داشته‌اند می‌توانند در این نوع ایردراپ شرکت کنند.

ایردراپ هولدر

برای شرکت در این ایردراپ، کاربران باید به میزان مشخص و اعلام شده ارز دیجیتال بومی پروژه را در کیف پول خود داشته باشند. برخی از ایردراپ‌ها همچنین برای این هولد ارز مدت زمان نیز تعیین می‌کنند و به عنوان مثال باید 3 ماه ارز‌ها را در اختیار داشته باشید تا بتوانید در ایردراپ شرکت کنید.

ایردراپ هولدر

در ایردراپ هولدر دارایی های دیجیتال برای مدتی باید در کیف پول ارز دیجیتالی قفل شوند.

ایردراپ تست نت

تست نت به شبکه‌ای گفته می‌شود که به صورت آزمایشی کار می‌کند و توسعه‌دهندگان قبل از اعمال تغییرات و فورک‌ها می‌توانند آن‌ها را در این شبکه تست کنند. کاربرانی که در این آزمایش‌ها شرکت می‌کنند و به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند می‌توانند در این نوع ایردراپ شرکت کنند و پاداش دریافت کنند.

جمع‌بندی

در این مقاله برخی از پرطرفدارترین انواع ایردراپ بازار آورده شده است، در حالی که تمام این ایردراپ‌ها امروزه بسیار محبوب هستند و برخی از سرمایه‌گذاران موفق شده‌اند تا سود بسیار خوبی را از آنها بدست آورند، اما شرکت و دریافت ارز‌های دیجیتال معتبر بازار توسط این ایردراپ‌ها همواره ساده نیست.

علاوه بر خطرات ایردراپ‌های تقلبی که دارایی‌های شما را تهدید می‌کند، ممکن است شرکت در یک ایردراپ معتبر و خوب بازار نیازمند پرداخت هزینه‌ای مانند خرید و هولد ارز باشد. موضوعی که شما را در معرض خطر نوسانات قیمتی قرار می‌دهد و به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم قبل از شرکت در ایردراپ‌ها حتماً پیرامون شرایط ایردراپ تحقیق و بررسی کاملی داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0