از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

بازار فارکس یا بازار ارزدیجیتال، کدام بهتر است؟

در حالی که قدمت بازار فارکس به تقریبا 500 سال پیش بر می‌گردد، اولین ارزدیجیتال در سال 2009 عرضه شد و تنها 13 سال از تولد آن‌ها می‌گذرد. اما امروزه با توجه به تکنولوژی، فناوری و ویژگی‌های جذاب ارزدیجیتال، این بازار بسیار محبوب شده است و در سراسر جهان معاملات رمزارز‌ها انجام می‌شود.

هر دو بازار فارکس و ارز‌های دیجیتال با نوسانات قیمتی دارایی‌ها این فرصت را برای ما فراهم کرده‌اند تا با فعالیت و سرمایه‌گذاری در این بازار‌ها، سود بدست‌آوریم. اما با وجود برخی شباهت‌ها، فارکس و ارز‌های دیجیتال کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند و برای هر سرمایه‌گذاری مهم است تا با این تفاوت‌ها آشنا باشد و با توجه به علایق و شرایط خود، بهترین گزینه را انتخاب کند.

فارکس یا رمزارز؟ با مزایا و معایب هرکدام آشنا شوید

یکی از اولین و مهم‌ترین تفاوت‌های بازار فارکس و ارز‌های دیجیتال، در زمان فعالیت این بازار‌ها است. فارکس در روز‌های شنبه و یکشنبه تعطیل است، در صورتی که بازار ارز‌های دیجیتال در هر روز و ساعتی باز است و معاملات انجام می‌شود.

در بازار ارز‌های دیجیتال، رمزارز‌ها و دارایی‌های دیجیتال معامله می‌شود در صورتی که در فارکس معاملات ارز‌های فیات کشور‌ها مانند دلار و یورو انجام می‌شود. در بازار ارز‌های دیجیتال پروژه‌های کلاه‌برداری بسیاری وجود دارد که تریدر‌ها باید مراقب آن‌ها باشند، موضوعی که باعث می‌شود جفت ارز‌های معاملاتی فارکس اعتبار بیشتری نسبت به رمزارز‌ها داشته باشند.

در حالی که نوسانات قیمتی در بازار ارز‌های دیجیتال بسیار بیشتر است، اما هر دو بازار ریسک‌های خود را دارند و با وجود فرصت‌های بیشمار برای کسب سود، امکان ضرر و از دست رفتن سرمایه نیز وجود دارد.

نوسانات قیمتی ارزدیجیتال

در مقایسه با فارکس، نوسانات قیمتی بازار ارزهای دیجیتال بسیار بیشتر است.

شروع سرمایه‌گذاری و فعالیت در هر دو بازار پیچیدگی‌های خود را دارد و ترید در هر دو نیازمند تحقیق، شناسایی ابزار‌ها و کسب دانش پیرامون دارایی‌های و نحوه فعالیت بازار است. ترید در بازار ارز‌های دیجیتال دارای نوسانات بیشتری است که چالش برانگیز است اما در نهایت همچنین می‌تواند سود بیشتری نیز به همراه داشته باشد.

کدام بازار را برای ترید انتخاب کنیم؟

در مجموع ترید و تجارت در بازار فارکس یا رمزارز، به استراتژی‌ها، اهداف و نیاز‌های شما بستگی دارد. اگر به بازار سنتی علاقه‌مند هستید و بورس را مناسب خود نمی‌بینید، فارکس می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. اگر به فناوری بلاک چین و ارز‌های دیجیتال علاقه‌مند هستید و می‌خواهید در یک بازار 24 ساعته و بدون محدودیت فعالیت کنید، بازار رمزارز انتخاب شما خواهد بود.

هر دو بازار ارز‌های دیجیتال و فارکس گزینه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری و فعالیت ترید هستند. فعالیت در بازار فارکس مزایای خود را دارد و ترید در بازار ارز‌های دیجیتال نیز می‌تواند فرصت‌های طلایی را برای شما به همراه داشته باشد، حتی در صورتی که زمان و علاقه را دارید، می‌توانید هر دو را انتخاب کنید و همزمان در هر دو بازار فعالیت داشته باشید. هرچند معمولاً تریدر‌های موفق پیشنهاد می‌کنند که تمرکز خود را معطوف یک بازار کنید.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب و شروع سرمایه‌گذاری، مدتی را صرف تحلیل و تحقیق پیرامون هر دو بازار کنید. مطالعه مقاله‌ها و شرکت در دوره‌های آموزشی آکادمی سرمایکس می‌تواند شروع خوبی برای شما باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0