از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

لذت سرگرمی و کسب درآمد با بازی‌ بلاک چینی

با گسترش استفاده و افزایش محبوبیت فناوری بلاک چین طی چند سال اخیر، قابل پیش‌بینی بود که توجه صنعت‌های بزرگ مانند بازی و بازی‌سازی نیز به این فناوری جلب شود. موضوعی که در نهایت رخ داد و امروزه شاهد صد‌ها بازی و هزاران کاربر فعال در این دنیای سرگرمی بلاک چینی هستیم و امکان کسب درآمد با بازی فراهم شده است.

بازی‌هایی که به آن‌ها بازی بلاک چینی گفته می‌شود و مدل تجاری بازی کن درآمد کسب کن (Play to Earn/P2E) را به بهترین نحو پیاده‌سازی کرده‌اند. اما دقیقاً چگونه یک بازی از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند؟

استفاده از فناوری بلاک چین برای سرگرمی و کسب درآمد

به طور کلی بازی‌های بلاک چینی به دو دسته تقسیم می‌شوند، بازی‌هایی که تجربه آن‌ها برای شما رایگان است و بازی‌هایی که برای شروع باید هزینه‌ای با ارزدیجیتال پرداخت کنید. این بازی‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا علاوه بر بازی و سرگرمی، دارایی‌ها و آیتم‌هایی را به شکل توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT دریافت کنید.

شما می‌توانید در ادامه این توکن‌ها را به فروش برسانید و از این راه کسب درآمد داشته باشید. همچنین معمولاً این بازی‌ها توکن‌های بومی خود را دارند که با فعالیت‌های مختلف می‌توانید آن‌ها را نیز پاداش بگیرید.

در صورتی که نمی‌دانید NFT چیست، آن‌ها همانند ارز‌های دیجیتال هستند و در بلاک چین ذخیره می‌شوند اما با این تفاوت که هرکدام منحصر به فرد است و قابل جایگزینی نیست.

این توکن‌ها معمولاً آثار هنری، آهنگ‌ها و یا حتی شوخی‌های اینترنتی را شامل می‌شوند. اما در بازی‌های بلاک چینی، این توکن‌ها در واقع همان آیتم‌های بازی مانند اسلحه، زره و یا سایر وسایل هستند که شما می‌تواند از آن‌ها برای افزایش قدرت خود در بازی استفاده کنید و یا برای کسب درآمد آن‌ها را به فروش برسانید.

احتمالاً شما نیز تا به امروز تجربه بازی‌های رایانه‌ای و یا موبایل را داشته‌اید، پس ممکن است برای شما این سؤال ایجاد شود که این آیتم‌ها در بازی‌های بلاک چینی دقیقاً چه تفاوتی با آیتم‌های بازی‌های معمولی و قدیمی دارند؟

چه تفاوتی بین بازی‌های بلاک چینی و بازی‌های معمولی و سنتی وجود دارد؟

بزرگترین تفاوت بازی‌های بلاک چینی و بازی‌های معمولی در این است که آیتم‌ها و اطلاعات شما در بازی‌های بلاک چینی در فضای بلاک چین عمومی ذخیره می‌شود. اما این چه مزایایی به همراه دارد؟

مهمترین مزیت استفاده از بازی‌های بلاک چینی، مالکیت تمام و کمال آیتم‌ها است. شما در بازی‌های سنتی ممکن است آیتم‌های مختلفی را بدست‌آورید و حتی در برخی بازی‌ها آن‌ها را می‌توانید برای کسب درآمد به فروش برسانید. اما در نهایت این آیتم‌ها متعلق به شرکت سازنده هستند و هر زمان که بخواهند می‌توانند دسترسی این آیتم‌ها را از شما بگیرند و یا فروش آن‌ها را غیرممکن کنند.

سرگرمی و کسب درآمد

امروزه با فناوری بلاک چین، امکان تجربه بازی همراه با کسب درآمد فراهم شده است.

موضوعی که در بازی‌های بلاک چینی دیده نمی‌شود زیرا این شما هستید که مالکیت آیتم‌ها را در اختیار دارید و هر زمان که بخواهید، حتی پس از پایان فعالیت آن بازی، می‌توانید توکن‌ها را به فروش برسانید و یا مالکیت آن‌ها را به دیگران منتقل کنید.

بازی‌های بلاک چینی، آینده صنعت بازی و سرگرمی

بازی‌های بلاک چینی همچنان در ابتدای مسیر هستند و برای رقابت با بازی‌های معمولی هنوز راه زیادی در پیش دارند، اما افزایش توجه عمومی به این بازی‌ها طی چند سال اخیر نشان داده است که از ایده سرگرمی همراه با کسب درآمد حمایت می‌شود و این موضوع می‌تواند پتانسیل بسیار خوب این بازی‌ها را در آینده نزدیک نشان دهد.

پس اگر ایده بازی و کسب درآمد برای شما جذاب است، پیشنهاد می‌کنیم فرصت‌های متنوع سرمایه‌گذاری و کسب سود از این بازی‌های بلاک چینی را از دست ندهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0