از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

سبد سرمایه‌گذاری یا پورتفولیو ارز دیجیتال چیست؟

اگر شما نیز از تازه واردان به بازار ارز‌های دیجیتال باشید، احتمالاً در ابتدای مسیر یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین را انتخاب و سپس تمام پول خود را در آن یک ارز سرمایه‌گذاری می‌کنید. بیت کوین یکی از بزرگترین و بهترین ارز‌های دیجیتال بازار است و سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند انتخاب خوبی باشد، اما اگر تمام سرمایه خود را بیت کوین بخرید ممکن است با برخی چالش‌ها و مشکلات نیز مواجه شوید و مهم است با سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال آشنا باشید.

طی چند سال اخیر به ناگهان توجهات زیادی متوجه بازار میم کوین‌ها شده است و این ارز‌های دیجیتال موفق شدند تا رشد بسیار خوبی را تجربه کنند. با این حال اکثر سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال از این رشد قیمتی جا ماندند زیرا سرمایه خود را در ارز‌های محبوب‌تر بازار مانند بیت کوین و اتریوم قرار داده بودند. به همین دلیل امروزه بسیاری از سبد ارز‌های دیجیتال استفاده می‌کنند.

با پورتفولیو یا سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال آشنا شوید

سبد سرمایه‌گذاری روشی برای مدیریت موجودی و نحوه سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز است. در این روش، سرمایه‌گذار به خرید خود تنوع می‌دهد و سرمایه خود را بین چندین ارز دیجیتال مختلف پخش می‌کند.

به عنوان مثال، اگر 10 میلیون تومان پول دارید و می‌خواهید ارز دیجیتال بخرید، به جای اینکه تمام این مبلغ را بیت کوین خریداری کنید، می‌توانید آن را بین 10 ارز دیجیتال مختلف پخش کنید.

یکی از اهداف سبد سرمایه‌گذاری، از دست ندادن فرصت‌ها و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری است. طبیعی است که هرچه ارز‌های دیجیتال بیشتری خریداری کنید، به فرصت‌های افزایش قیمتی بیشتری نیز دسترسی خواهید داشت. همچنین اگر یک ارز دیجیتال بازار همانند ارز لونا به ناگهان سقوط کند، می‌توانید مطمئن باشید که تمام سرمایه خود را به سرعت از دست نمی‌دهید.

در حالی که در ابتدا ممکن است تصور کنید تنوع خرید منجر به پیچیدگی معاملات و از دست دادن کنترل بر میزان سود و ضرر می‌شود، اما امروزه تقریباً تمام کیف پول‌های ارز دیجیتال به شما جزئیات قیمتی و میزان هر رمزارز نگهداری شده را نشان می‌دهند و از زمان خریداری تا زمان فروش، سود و ضرر ایجاد شده را به صورت خودکار محاسبه می‌کنند.

مدیریت سرمایه

امروزه با کیف پول های رمزارز، مدیریت سرمایه گذاری آسان شده است.

این ابزار تحلیلی و ردیابی راحت تغییرات قیمتی از زمان خرید، می‌تواند در نهایت منجر به مدیریت بهتر سرمایه و همچنین شناسایی ارز‌های موفق سبد شما شود.

چگونه سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال ایجاد کنم؟

برای ایجاد سبد سرمایه‌گذاری به ابزار یا پلتفرم خاصی نیازی ندارید و کافی است یک کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید و سپس ارز‌های دیجیتال خریداری شده خود را به آن منتقل کنید. شما برای ایجاد سبد سرمایه‌گذاری آزادی عمل دارید و می‌توانید هر نوع ارز دیجیتالی که می‌خواهید را به سبد اضافه کنید.

هرچند طبیعی است که سبد ارز‌های دیجیتال همانند خرید و فروش معمول رمزارز دارای ریسک‌های بسیاری است و صرفاً ایجاد یک سبد سرمایه‌گذاری قرار نیست منجر به سودآوری سرمایه‌گذاری شما شود.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع سرمایه‌گذاری در بازار و ایجاد سبد سرمایه‌گذاری خود، تحقیقات کاملی پیرامون بازار ارز‌های دیجیتال داشته باشید و هوشمندانه خرید خود را انجام دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0