از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

هودل چیست؟ با روش سرمایه‌گذاری هودل ارز دیجیتال آشنا شوید

ارز‌های دیجیتال یک بازار پرنوسان است و این نوسانات قیمتی این امکان را برای بسیاری از سرمایه‌گذاران بازار فراهم کرده‌اند تا با خرید و فروش این دارایی‌های دیجیتال سود بدست آورند. یکی از روش های محبوب سرمایه گذاری هودل است، اما هودل چیست و به چه معنا است؟

اما این نوسانات قیمتی چالش‌های خود را نیز دارند و بسیاری از زمان‌ها پیش‌بینی روند آینده قیمتی می‌تواند دشوار باشد. همانطور که خرید و فروش و ترید ارز‌های دیجیتال می‌تواند سودآور باشد، احتمال ضرر نیز وجود دارد و در مجموع ترید فعالیتی پرریسک شناخته شده است.

تحلیل مداوم روند‌های قیمتی و شناسایی موقعیت‌های مناسب خرید و فروش بخش اصلی ترید و خرید و فروش ارز دیجیتال برای کسب سود را تشکیل می‌دهند، اما بسیاری از سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال زمان و دانش مورد نیاز برای این نوع فعالیت را ندارند. به همین دلیل است که هودل به یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال تبدیل شده است.

هودل چیست؟

هودل (HODL) در واقع املای اشتباه کلمه هولد (HOLD) به معنای نگه داشتن است؛ در سال 2013 کاربری به نام GameKyuubi در وبسایت bitcointalk مطلبی را منتشر کرد و در آن عنوان کرد که مهارت‌های ترید ارز‌های دیجیتال را ندارد و به همین دلیل صرفاً می‌خواهد ارز‌های دیجیتال خود را نگه دارد.

او در این مطلب به اشتباه هولد را هودل تایپ کرده بود و تنها ساعاتی بعد از انتشار این مطلب کاربران بیت کوین به این مطلب واکنش نشان دادند. در مدت کوتاهی کلمه هودل تبدیل به یک عبارت مورد استفاده در فضای بازار ارز‌های دیجیتال شد و امروزه نیز به صورت گسترده استفاده می‌شود.

هودل چیست؟

هودل به صورت خلاصه خرید یک ارزدیجیتال و نگه داشتن طولانی مدت آن است.

همانطور که کاربر GameKyuubi در مطلب خود نوشته است، تریدر‌های حرفه‌ای بازار می‌توانند کف‌های قیمتی برای خرید و قیمت‌های مناسب فروش را شناسایی کنند و بیشترین سود را از بازار ببرند. در حالی که اکثر سرمایه‌گذاران این مهارت را ندارند و در نهایت معاملات آن‌ها با ضرر بسته می‌شود و پول به حساب تریدر‌های حرفه‌ای واریز می‌شود.

به همین دلیل، او ترجیح داد تا صرفاً دارایی‌های دیجیتال خود را نگه دارد تا در زمان افزایش‌های قیمتی به فروش برساند. در استراتژی هودل، کافی است یک ارز دیجیتال خریداری کنید و به مدت طولانی بدون توجه به نوسانات قیمتی و یا اخبار بازار نگه دارید. برخی هولدر‌های بازار تا چندسال آینده قصد فروش ندارند و برخی دیگر هولدر‌ها تنها منتظر افزایش قیمتی برای رسیدن به هدف خود هستند.

مزایا و معایب هودل چیست؟ آیا این روش مناسب من است؟

یکی از مزایای اصلی هودل، رفع استرس سرمایه‌گذاری در بازار ارز‌های دیجیتال است. شما با هودل دیگر نیاز ندارید تا نوسانات قیمتی بازار را به طور مداوم بررسی کنید که می‌تواند منجر به آسودگی خاطر و آرامش روانی شود. همچنین هودل در زمان بازار‌های صعودی می‌تواند سود خوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

اما در سمت مقابل زمان بازگشت سرمایه و کسب سود در این روش مشخص نیست و ممکن است زمان زیادی را نیاز داشته باشد. همچنین نگهداری طولانی مدت از ارز‌های دیجیتال می‌تواند با برخی چالش‌ها همراه باشد.

اگر شما نیز مهارت‌ها و زمان مورد نیاز برای ترید را ندارید، هودل می‌تواند استراتژی مناسبی برای شما باشد. فراموش نکنید بیت کوین در مدت کوتاهی موفق شد از 20 هزار دلار به بیش از 67 هزار دلار برسد و سود بسیار خوبی را نصیب هولدر‌های قدیمی آن کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0