از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

لیمیت اوردر یا سفارش محدود چیست

ترید ارز‌های دیجیتال یکی از روش‌های جذاب و محبوب سرمایه‌گذاری در بازار ارز‌های دیجیتال است و تریدر‌ها در سطح جهان در تلاش هستند تا نوسانات قیمتی را شناسایی کنند و در بهترین محدوده‌ها خرید و فروش خود را به هدف کسب سود انجام دهند. اما ترید فرآیندی پیچیده است و علاوه بر دانش و مهارت مورد نیاز، علاقه مندان نیازمند استفاده از ابزار‌هایی هستند تا احتمال کسب سود در معاملات خود را افزایش دهند. یکی از این ابزار‌ها، لیمیت اوردر یا سفارش محدود نام دارد.

لیمیت اوردر چیست؟

بازار ارز‌های دیجیتال یک بازار پرنوسان است و هر لحظه این احتمال وجود دارد که قیمت یک رمزارز جهش یا سقوط را تجربه کند. به همین دلیل تریدر‌ها نمی‌توانند به طور مداوم بازار را رصد کنند و معاملات خود را در هر لحظه ثبت کنند.

اما تریدر‌ها این امکان را دارند تا روند‌های قیمتی را تحلیل کرده و سپس محدوده‌های مناسب خرید و فروش یک ارز دیجیتال را پیدا کنند. حال کافی است با ابزار‌های ترید، سفارشات را ثبت کنند تا خرید و فروش‌های آن‌ها در محدوده‌های مشخص شده به سرعت و به طور خودکار انجام شود.

لیمیت اوردر از جمله این ابزار‌ها است و این امکان را به تریدر‌ها می‌دهد تا در قیمت خرید و معاملات خود کنترل بیشتری داشته باشند. لیمیت به طور کلی دو نوع است: لیمیت خرید در قیمت مشخص شده یا پایین‌تر و لیمیت فروش در قیمت مشخص شده یا بالاتر.

لیمیت یک دستور خودکار است که تریدر آن را تنظیم می‌کند تا در حداکثر و حداقل قیمت مشخص شده خرید و فروش انجام شود.

فایده لیمیت اوردر

لیمیت اوردر از جمله ابزارهای کاربردی در ترید ارز دیجیتال است

لیمیت اوردر‌ها معمولاً در بازه زمانی محدود و کوتاه مدتی مانند بازه 30 روزه استفاده می‌شوند و اگر در این بازه زمانی اوردر انجام نشود، معمولاً توسط تریدر و معامله‌گر کنسل می‌شود.

با این حال برخی زمان‌ها حتی در بازار ارز‌های دیجیتال، نوسانات قیمتی کاهش پیدا می‌کند و این روال آرام ممکن است تا ماه‌ها نیز ادامه پیدا کند، در این زمان‌ها نیز تریدر‌ها همچنان از این ابزار استفاده می‌کنند و برای لیمیت اوردر محدودیتی وجود ندارد.

لیمیت اوردر معمولاً از 3 بخش کلی تشکیل می‌شود. بخش اول قیمت است که شما قیمت مورد نظر خود را برای خرید و فروش هر واحد از ارز دیجیتال یا دارایی مشخص می‌کنید. بخش دوم مقدار است که میزان مورد نیاز برای خرید یا فروش یک دارایی را در آن مشخص می‌کنید.

در نهایت کل مبلغ پرداختی یا دریافتی به شما نشان داده می‌شود که برابر با ضرب قیمت مورد نظر شما در مقدار دارایی خریداری یا فروخته شده است.

جمع‌بندی

هم اکنون بسیاری از صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی رمزارز این امکان را به شما می‌دهند تا از لیمیت اوردر استفاده کنید. لیمیت اوردر ابزاری است که می‌تواند کنترل زیادی بر قیمت و میزان ارز‌های دیجیتالی خریداری و یا فروخته شده در اختیار شما قرار دهد، موضوعی که برای هر تریدر اهمیت بسیاری دارد.

فراموش نکنید حتی حرفه‌ای‌ترین تریدر‌های بازار نیز بدون ابزار‌های پیشرفته نمی‌توانند فعالیت داشته باشند و در صورتی که به مهارت تحلیل و پیش‌بینی‌های خود اطمینان دارید، می‌توانید با کمک این ابزار‌ها ترید‌های پرسودی را در بازار تجربه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0