از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

میم کوین چیست؟

امروزه بیش از 20 هزار ارزدیجیتال در بازار عرضه شده است که هرکدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. برخی از این ارزها موفق می‌شوند تا توجه زیادی را به خود جلب کنند و بسیاری دیگر سالها با جامعه بسیار کوچکی ادامه می‌دهند و یا حتی هیچ زمان فرصت را بدست نمی‌آورند و به مرور زمان از بین می‌روند. در بین هزاران ارزدیجیتال جدید، ارزهایی نیز مرتبط با شوخی‌های اینترنتی ساخته شده‌اند که یکی از اولین و محبوب ترین آنها دوج کوین (Dogecoin) نام دارد که در سال 2013 توسط جکسون پالمر (Jackson Palmer) و بیلی مارکوس (Billy Markus) براساس میم و شوخی سگ Doge و با هدف شوخی با ارزهای جدید و بی هدفی که به طور مداوم در بازار ارزهای دیجیتال عرضه می‌شدند، ساخته شد.

همانطور که در دوج کوین مشخص است، این ارزهای دیجیتالی هدف مشخصی ندارند، خدمات منحصر به فردی را ارائه نمی‌کنند و براساس محبوبیت میم‌های جهانی جامعه خود را بدست می‌آورند. ارزهایی که به میم کوین ها معروف شده‌اند.

میم کوین چیست؟

میم کوین‌ها دسته‌ای از ارز‌های دیجیتال هستند که هدف فعالیت مشخصی ندارند و معمولاً به عنوان پاسخی برای نیاز‌های کاربران و حل مشکلات عرضه نمی‌شوند. این ارز‌های دیجیتال براساس میم و شوخی‌های محبوب جهانی ساخته می‌شوند و با کمک جامعه طرفداران می‌م‌ها و شوخی‌های اینترنتی، محبوب می‌شوند. با این حال برخی میم کوین‌ها امروزه به چیزی فراتر از یک ارز ساده برگرفته از میم تبدیل شده‌اند و شاهد رشد و گسترش این ارز‌های دیجیتال هستیم.

میم کوین‌ها برای سال‌ها تنها به عنوان یک شوخی دیده می‌شدند و جامعه کوچکی از علاقه مندان به میم‌ها را گردهم آورده بودند. موضوعی که باعث شده بود تا رشد قیمتی زیادی را تجربه نکنند و کمتر کسی از وجود آنها مطلع باشد. اما این جریان در سال 2021 به کلی تغییر کرد.

پس از همه گیری کرونا، توجه بسیاری از سرمایه گذاران جهانی به بازار ارزهای دیجیتال جلب شد که منجر به ورود سنگین سرمایه و در ادامه، رشد قیمتی چندین برابری بسیاری از ارزهای دیجیتال بازار شد. در این زمان میم کوین‌ها نیز توانستند از فرصت استفاده کنند و با رشد چند صد درصدی، توجه‌ها را به بخش جدیدی از بازار ارزهای دیجیتال جذب کنند.

موفقیت دوج کوین

موفقیت دوج کوین باعث رشد گسترده بازار میم کوین ها شد.

در حالی که طی 3 سال گذشته نوسانات زیادی در بازار میم کوین‌ها وجود داشته است و هم اکنون دو میم کوین برتر بازار یعنی دوج و شیبا همچنان جایگاه خوبی دارند، اما با توجه به ماهیت این ارزهای دیجیتال، برخی بر این باور هستند که آنها ارزشی ندارند و بزودی از بازار حذف می‌شوند.

چه شت کوین باشند و چه ارزهایی با پتانسیل رشد چند صد درصدی در آینده نزدیک، غیرقابل انکار است که میم کوین‌ها تبدیل به بخشی جدانشدنی از بازار ارزهای دیجیتال امروزه شده‌اند و بسیاری از علاقه مندان به آنها هستند.

میم کوین بخریم یا نخریم؟

معمولا برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، پیشنهاد می‌شود تا برنامه توسعه، تیم توسعه، جامعه و وایت پیپر این ارزهای دیجیتال بررسی شود تا از آینده روشن ارزهای انتخابی اطمینان حاصل شود. اما بررسی این موضوع‌ها در میم کوین‌ها می‌تواند اندکی دشوار باشد زیرا این رمزارزها نیازی به ارائه برنامه توسعه یا اهداف و موارد استفاده ندارند.

به همین دلیل سرمایه گذاری در میم کوین‌ها پرریسک شناخته شده است و پیش بینی روند آینده آنها ساده نیست. اما این ارزهای دیجیتال در گذشته بارها نشان داده‌اند که می‌توانند رشد شدیدی داشته باشند و برای سرمایه گذاران بلندمدت و کوتاه مدت سودآور باشند و حتی در زمان‌های بازار نزولی نیز نشانه‌های مثبتی از خود نشان داده‌اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0