از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

با متاورس، دنیای موازی جذاب آینده آشنا شوید

متاورس و دنیای مجازی 3 بعدی یک ایده کاملاً جدید نیست و از سال‌ها پیش بسیاری از برنامه‌ها، بازی‌ها و شرکت‌ها نسخه‌هایی از آن را عرضه کرده‌اند. اما این برنامه‌ها صرفاً جنبه سرگرمی و بازی داشتند و کمتر کسی می‌توانست تصور کند که زمانی یک بازار اقتصادی بزرگ پیرامون این دنیا‌های مجازی شکل بگیرد.

با افزایش محبوبیت و گسترش استفاده از بلاک چین، امروزه متاورس توانسته است خود را به عنوان آینده تکنولوژی معرفی کند. جهانی مجازی که می‌توانیم در آن‌ها با دیگر کاربران ارتباط بگیریم، فعالیت‌های مختلفی مانند شرکت در کنسرت، بازدید مکان‌های دیدنی جهان، خرید کالا‌های مجازی و فیزیکی را تجربه کنیم و یا به بازی و سرگرمی مشغول شویم. در ادامه این مقاله و در سری مقاله‌های متاورس این دنیای مجازی را بیشتر بررسی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

متاورس، از یک سرگرمی ساده تا آینده بشریت

متاورس ترکیب دو کلمه Meta به معنی فراتر و Verse خلاصه Universe و به معنی جهان است. ریشه این اصطلاح به سال 1992 و رمان علمی تخیلی نیل استیونسن برمی گردد که از این کلمه برای توصیف یک دنیای مجازی تعاملی برای شخصیت اصلی داستان استفاده شده است. از آن زمان تا به امروز، این دنیای تخیلی توصیف شده توسط نیل استیونسن بیش از پیش به واقعیت نزدیک شده است.

امروزه متاورس به سرعت در حال تبدیل شدن به یک دنیای مجازی تعاملی است که در آن افراد می‌توانند هدست‌های واقعیت مجازی خود را قرار دهند و سپس آواتار 3 بعدی خود را کنترل کنند و از متاورس برای بازی، یادگیری، تعامل با دیگر مردم و یا حتی کار استفاده کنند. متاورس امروزه از یک سرگرمی ساده فراتر رفته است و در حال تبدیل شدن به یک فناوری انقلابی و بازار اقتصادی کاملاً جدید است.

برای درک متاورس، اینترنت امروزه را تصور کنید؛ شما با اتصال به اینترنت می‌توانید کار‌های روزمره خود مانند خواندن اخبار، صحبت با دوستان، خرید آنلاین و بسیاری از فعالیت‌های دیگر را با صفحات وب و برنامه‌ها به شکل متنی، صوتی یا تصویری انجام دهید.

هدست واقعیت مجازی

معمولا برای استفاده از متاورس، نیازمند هدست واقعیت مجازی هستیم.

اما در متاورس، می‌توانید با استفاده از هدست واقعیت مجازی به شکل سه بعدی به این دنیای مجازی وارد شوید و بسیاری از کار‌های روزمره اینترنتی امروزه خود را همانند دنیای فیزیکی انجام دهید و دیگر صرفاً محدود به متن، صدا و یا تصویر نباشید. همچنین با توجه به ماهیت متاورس، محدودیت‌های جغرافیایی بی‌معنی می‌شود و شما می‌توانید از خانه خود به هر نقطه‌ای که می‌خواهید سفر کنید.

چرا بلاک چین در متاورس نقش مهمی دارد؟

اگر متا آینده اینترنت است، طبیعی است که خواهان رفع مشکلات و محدودیت‌های اینترنت امروزه در آن و حرکتی به سمت جلو باشیم. اینترنتی که همه ما به استفاده روزمره از آن عادت کرده‌ایم، تحت اختیار و کنترل شرکت‌های بزرگ جهانی مانند گوگل است، شرکت‌هایی که اطلاعات ما را در اختیار دارند و هر زمان که بخواهند از آن‌ها برای مقاصد خود استفاده می‌کنند؛ شرکت‌هایی که تصمیم می‌گیرند چه سایت‌ها و برنامه‌هایی را می‌توانیم استفاده کنیم و نکنیم.

برای رفع این مشکلات، بلاک چین می‌تواند به عنوان راه حل نهایی عمل کند. اگر متاورس از فناوری بلاک چین استفاده کند، تمام داده‌ها به امن‌ترین شکل ذخیره می‌شود، سانسور و کنترل حذف می‌شود، اینترنت از کنترل کامل شرکت‌های بزرگ خارج می‌شود و کاربران می‌توانند مالک واقعی بسیاری از داده‌ها و دارایی‌های دیجیتالی خود باشند.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری از نقش بلاک چین در متاورس بدست آورید و با فرصت های کسب درآمدی که در این فضای جدید برای ما فراهم شده است آشنا شوید، دوره متاورس مقدماتی آکادمی سرمایکس می تواند هر اطلاعاتی که برای شروع و فعالیت در این دنیای مجازی نیاز داشته باشید را در اختیار شما قرار دهد.

متاورس می‌تواند نقش مهمی در آینده جهان داشته باشد

با توجه به ویژگی‌ها و امکانات متاورس، این پتانسیل وجود دارد که متاورس تبدیل به بخشی جدانشدنی از زندگی روزمره میلیون‌ها نفر در هر نقطه از جهان آینده شود، به همین دلیل است که توجه‌ها نسبت به این تکنولوژی و فرصت‌های آن افزایش پیدا کرده است و امروزه متاورس سرتیتر بسیاری از اخبار و مورد توجه شرکت‌های بزرگ است.

متاورس هنوز در ابتدای مسیر است و تا استفاده گسترده جهانی از آن راهی طولانی در پیش داریم، اما در همین ابتدای مسیر نیز فرصت‌های جذاب بسیاری برای فعالیت در این دنیای مجازی و کسب سود در اختیار ما قرار گرفته است که مهم است نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت نباشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0