از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

هدست واقعیت مجازی چیست؟ معرفی بهترین هدست های واقعیت مجازی متاورس

با محبوبیت گسترده امروزه متاورس، احتمالا شما نیز به تجربه و استفاده از آن کنجکاو شده باشید. متاورس به صورت خلاصه یک دنیای مجازی سه بعدی است که در آن فعالیت های متنوعی از جمله بازی و سرگرمی، کسب درآمد، خرید و فروش کالا و دارایی های مختلف و ده ها مورد دیگر امکان پذیر است. برای تجربه بهتر این دنیای مجازی، از فناوری هدست های واقعیت مجازی استفاده می شود.

پس از گسترش استفاده و محبوبیت جهانی متاورس، هم اکنون شرکت های مختلفی از جمله متا (فیسبوک سابق) متاورس خود را راه اندازی کرده اند و به نظر می رسد بزودی شاهد فعالیت شرکت های بزرگ دیگر جهانی مانند اپل در این فضا باشیم.

در حالی که تجربه برنامه های متاورسی با گوشی های هوشمند و یا رایانه امکان پذیر است، اما برای درک بهتر و تجربه جذاب تر در متاورس نیازمند هدست هایی هستیم، هدست هایی که به آنها هدست واقعیت مجازی یا VR Headset گفته می شود.

هدست واقعیت مجازی چیست؟

هدست واقعیت مجازی یک تکنولوژی نوین است که تعامل با محیط های مجازی را امکان پذیر کرده است. با استفاده از این هدست شما وارد دنیای سه بعدی می شوید و می توانید هر جهت را مشاهده کنید و با جهان متاورس تعامل داشته باشید. هرچند هدست ها محدود به استفاده در متاورس نیستند و امروزه در برنامه های آموزشی و نظامی نیز کاربرد پیدا کرده اند.

هدست واقعیت مجازی تجربه بسیار جذابی است که به عقیده بسیاری تبدیل به بخشی از زندگی روزمره آینده ما انسان ها خواهد شد. با این حال این فناوری همانند دنیای متاورس هنوز در ابتدای مسیر قرار دارد و هنوز به مرحله ای نرسیده است که همانند گوشی های هوشمند در هر نقطه از جهان آنها را بتوان پیدا و استفاده کرد.

اکثر هدست ها همچنین قیمت بالایی دارند که خرید و استفاده از آنها را با چالش هایی مواجه کرده است. به همین دلیل قبل از خرید یک هدست واقعیت مجازی، مهم است با بهترین هدست های واقعیت مجازی آشنا باشید.

بهترین هدست ها برای متاورس کدام هستند؟

امروزه شرکت های مختلفی هدست های واقعیت مجازی عرضه کرده اند، اما پیشنهاد می کنیم برای خرید هدست سراغ گزینه های بسیار ارزان قیمت نروید زیرا در نهایت می توانند اثر بدی در تجربه شما از دنیای متاورس داشته باشند و سلامت شما را به خطر اندازند.

PS VR، Vive Flow، XR-3، Valve Index و Oculus Quest 2 از جمله بهترین هدست های امروزه هستند که خرید برخی از آنها در ایران نیز امکان پذیر است.

Oculus Quest 2

Oculus Quest 2 از جمله مدرن ترین و بهترین هدست های واقعیت مجازی است.

آیا برای تجربه متاورس خرید هدست لازم است؟

برای استفاده و تجربه دنیای متاورس شما مجبور به خرید هدست نیستید و می توانید با دستگاه رایانه و یا موبایل خود نیز به این دنیای مجازی وارد شوید. بسیاری از برنامه ها و پلتفرم های متاورسی امروزه کاربران را مجبور به استفاده از هدست نمی کنند، اما برخی برنامه ها نیازمند هدست هستند و دلیل خوبی نیز برای آن وجود دارد.

هدست فعالیت های متنوعی را در دنیای متاورس امکان پذیر می کند و دسترسی بیشتری به کاربران می دهد، پس پیشنهاد می کنیم در صورتی که می خواهید طولانی مدت در دنیای متاورس فعالیت داشته باشید، حتما یک هدست برای خود خریداری کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0