از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

ویتالیک بوترین، سازنده اتریوم کیست؟

از زمان عرضه بیت کوین، بازار ارزهای دیجیتال دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است. امروزه هزاران توسعه دهنده مختلف در این بازار فعال هستند و به توسعه پروژه های متنوع بلاک چینی کمک می کنند.

بیت کوین با هدف ایجاد یک شبکه پرداختی و فضای غیرمتمرکز برای فعالیت های مالی ایجاد شد و از همان روزهای ابتدایی عرضه وایت پیپر و فعالیت این شبکه، توجه برخی از توسعه دهندگان فعال بازار را به خود جلب کرد. افرادی که در ابتدا به توسعه شبکه بیت کوین کمک می کردند، در ادامه ایده های خود را پیدا کردند و از پتانسیل و فرصت های ایجاد شده برای ایجاد یک شبکه و ارز دیجیتال بهتر استفاده کردند.

ویتالیک بوترین یکی از این افراد بود که مدت کوتاهی پس از عرضه بیت کوین، ایده ایجاد یک شبکه با پتانسیل رشد بسیار بیشتری را مطرح و در ادامه آن را به کمک چندین نفر از توسعه دهندگان مطرح امروزه بازار اجرایی کرد؛ طرحی که اتریوم نام گرفت.

ویتالیک بوترین، مغز متفکر اتریوم

ویتالیک بوترین در سال 1994 در کشور روسیه بدنیا آمد و تا شش سالگی نیز در این کشور زندگی کرد تا اینکه والدینش در جستجوی فرصت های شغلی بهتر به کانادا مهاجرت کردند. بوترین در کشور کانادا به ریاضیات، برنامه نویسی و اقتصاد علاقه مند شد و در 17 سالگی، از پدرش که یک دانشمند رایانه بود درباره بیت کوین آموخت.

ویتالیک بوترین آموزش خود را در بالاترین سطح دنبال می کرد و در سال 2012 برنده مدال برنز المپیاد بین المللی انفورماتیک در ایتالیا شد. در سال 2013 او به طور جدی با توسعه دهندگان کد و بلاک چینی ارتباط گرفت و در اواخر همان سال به تورنتو برگشت و وایت پیپر اتریوم را منتشر کرد. او در سال 2014 دانشگاه را رها کرد و به طور تمام وقت با همکاری برخی از افراد علاقه مند دیگر مانند گاوین وود و چارلز هاسکینسون کار توسعه بر اتریوم را آغاز کرد و در نهایت در سال 2015، شبکه اتریوم فعال شد.

سازندگان اتریوم

سازندگان اتریوم افراد ماهری بودند که برخی از آنها مانند هاسکینسون در ادامه شبکه و ارزهای دیجیتال خود را عرضه کردند.

در حالی که در سال های ابتدایی بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال برتر جهانی فعالیت خود را ادامه می داد، اما برخی معتقد بودند که پتانسیل فناوری بلاک چین بسیار بیشتر از چیزی است که بیت کوین نشان می دهد و ایده ایجاد اولین آلت کوین ها از جمله اتریوم نیز با هدف ارتقا و بهبود خدمات بیت کوین شکل گرفت. ایده اتریوم، یک شبکه غیرمتمرکز بود که با پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، امکان ایجاد و پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز و ایجاد توکن های جدید ارز دیجیتالی را فراهم می کرد، موضوعی که تغییر بزرگی را در بازار ایجاد کرد و حوزه های جدیدی از جمله دیفای را معرفی کرد.

اتریوم، شبکه ای که بازار را برای همیشه تغییر داد

برنامه‌های مالی غیرمتمرکز یا دیفای طیف گسترده‌ای از خدمات مالی را بدون نیاز به واسطه‌های مالی معمولی مانند کارگزاری‌ها، صرافی‌ها یا بانک‌ها ارائه می‌کنند، مانند اینکه به کاربران ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهند در قبال دارایی‌های خود وام بگیرند یا آنها را برای بهره قرض دهند.

اتریوم همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا NFT‌ها را ایجاد و مبادله کنند، که توکن‌های منحصربه‌فردی هستند که مالکیت یک دارایی یا امتیاز مرتبط را نشان می‌دهند که در بلاک چین ثبت شده است. علاوه بر این، بسیاری از ارزهای دیجیتال بازار از استاندارد توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم استفاده می کنند و از این پلتفرم برای عرضه اولیه توکن و کوین دیجیتالی خود استفاده کرده اند.

ویتالیک بوترین همچنان به توسعه اتریوم ادامه می دهد و از جمله افراد معتبر و شناخته شده بازار است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0