از دوره های آکادمی سرمایکس دیدن فرمایید ...
02191070060

دیفای چیست؟ با امور مالی غیرمتمرکز آشنا شوید

ارز‌های دیجیتال مسیر خود را با هدف ارائه یک فضای غیرمتمرکز برای خدمات و پرداخت‌های مالی آغاز کردند. مسیری که با بیت کوین شروع شد و امروزه بازار بسیار بزرگ پیرامون ارز‌های دیجیتال را شامل می‌شود، بازاری که یک بخش بسیار مهم آن دیفای نام دارد.

دیفای چیست و چرا مهم است؟

دیفای (DeFi)، مخفف امور مالی غیرمتمرکز (decentralized finance) است. از دیفای به عنوان عبارتی برای توصیف خدمات مالی مختلف عرضه شده در بلاک چین‌های عمومی مانند بلاک چین اتریوم استفاده می‌شود. با دیفای، بسیاری از کار‌ها و خدمات که بانک‌ها آن‌ها را ارائه می‌کنند از جمله کسب سود، وام، تجارت مشتقات، دارایی‌ها و موارد دیگر قابل انجام است.

امور مالی غیرمتمرکز در واقع این خدمات و دیگر خدمات مالی مشابه را به فضای بلاک چین آورده است که منجر به سریعتر و غیرمتمرکز شدن فعالیت‌ها و همچنین حذف کاغذبازی‌های معمول بانک‌ها و مؤسسات مالی سنتی شده است. مانند ارز‌های دیجیتال، دیفای نیز یک شبکه جهانی و غیرمتمرکز است و فرد یا سازمانی آن را کنترل نمی‌کند. پس همه افراد، بدون توجه به موقعیت جغرافیایی می‌توانند از آن استفاده کنند.

در حالی که ارز‌های دیجیتال به گزینه جایگزین جذابی برای پول‌های سنتی و پرداخت‌های فرامرزی تبدیل شده‌اند، امور مالی غیرمتمرکز این هدف را دارد که موارد استفاده فناوری این ارز‌های دیجیتال و بلاک چین را گسترش دهد و بسیاری از خدمات مالی سنتی را به فضای غیرمتمرکز منتقل کند. دیفای با خدمات و ویژگی‌های خود، بسیاری از هزینه‌های ساخت و فعالیت شرکت‌های مالی را رفع کرده است و همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد تا به سادگی و به سرعت از خدمات مورد نیاز خود استفاده کنند. دیفای پتانسیل ایجاد بازار‌های مالی باز، آزاد و منصفانه‌تر را دارد و برای هرکس با اتصال اینترنت، در دسترس است.

مزایای دیفای چیست؟

اما چرا بازار و برنامه‌های امور مالی غیرمتمرکز امروزه تا این حد محبوب شده‌اند؟ یکی از بزرگترین مزیت‌های دیفای دسترسی راحت به خدمت مالی غیرمتمرکز است. دیگر برای دریافت وام و یا دیگر فعالیت‌ها نیازی به ایجاد حساب در شعب و سایت‌های مختلف و ارائه مدارک مختلف ندارید و می‌توانید با امور مالی غیرمتمرکز به راحتی تنها با اتصال کیف پول ارز دیجیتالی خود، از این خدمات مالی استفاده کنید.

علاوه بر آن، با توجه به غیرمتمرکز بودن فعالیت دیفای احراز هویت نیز حذف شده است و نیازی به ارائه مدارک مختلفی مانند نام، آدرس، ایمیل و یا دیگر اطلاعات شخصی برای استفاده از خدمات مالی ندارید.

خدمات دیفای

در دیفای خدمات مختلفی از جمله وام ارائه می شود.

فضای امور مالی غیرمتمرکز همچنین انعطاف‌پذیر است و می‌توانید دارایی‌های خود را در هر زمانی، بدون درخواست اجازه، منتظر ماندن برای اتمام نقل و انتقالات طولانی و پرداخت هزینه‌های گران، جابه‌جا کنید.

از دیگر مزایای امور مالی غیرمتمرکز می‌توانیم به سرعت بالای فعالیت و تراکنش‌ها در آن و همچنین شفافیت فعالیت اشاره کنیم. دیفای یک محیط غیرمتمرکز شفاف است و تمام تراکنش‌ها، موجودی، تیم توسعه و دیگر موارد پیرامون پروژه‌های بلاک چینی به راحتی قابل مشاهده و بررسی است، در حالی که شرکت‌های خصوصی به ندرت چنین شفافیتی را به سرمایه‌گذاران و کاربران خود ارائه می‌دهند.

وام دادن و وام گرفتن، خرید و فروش ارز‌های دیجیتال و سهام، سرمایه‌گذاری‌های متنوع و ده‌ها خدمات دیگر از جمله فعالیت‌های محبوب در حوزه دیفای است.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری با امور مالی غیرمتمرکز

دیفای یک عبارت کلی است و زیرمجموعه‌های بسیاری دارد، امروزه برنامه‌های بلاک چینی متنوعی در این فضا فعالیت می‌کنند و هر کدام می‌توانند گزینه‌های جذابی برای سرمایه‌گذاری در اختیار شما قرار دهند. بازار دیفای، یکی از محبوب‌ترین بازار‌های رمزارز حال حاضر جهان است و پیشنهاد می‌کنیم به هیچ وجه از اهمیت و فرصت‌های آن غافل نشوید.

با تحقیق و بررسی، شما می‌توانید سودآوری خوبی برای سرمایه خود در بازار دیفای ارز‌های دیجیتال ایجاد کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function is_account_page() in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php:0 Stack trace: #0 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): mweb_render_avatar_js_account_form('') #1 /home/h200237/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #2 /home/h200237/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #3 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #4 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/footer.php(38): wp_footer() #5 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/h200237/p...') #6 /home/h200237/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/h200237/p...', true, Array) #7 /home/h200237/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #8 /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy in /home/h200237/public_html/wp-content/themes/mweb-digiacademy/includes/mweb_core/mweb_action.php on line 0